Oberhofe (Vokietija) vykstančiame pasaulio biatlono taurės etape šeštadienį vyrų 12,5 km persekiojimo lenktynės baigėsi visišku norvegų dominavimu. Jie užėmė visą pirmąjį penketuką.

Pirmą karjeros pergalę šventė iš trečios vietos startavęs Endre Stroemsheimas (33:04.2 min., 2 baudos ratai), antrą vietą išlaikė Sturla Holmas Laegreidas (+17.8 sek., 2), o į 3-ią vietą iš 13-os šoktelėjo Johannesas Dale-Skjevdalis (+36.4, 1). Toliau išsirikiavo broliai Boe – Tarjei (+45.5, 3) bei Johannesas Thingnesas (+50.3, 4). Jie atitinkamai startavo 4-as bei 7-as.

Sprinto laimėtojas vokietis Benediktas Dollis suko 5 baudos ratus ir finišavo vos 12-as (+1:28.9, 5).

Persekiojimo lenktynės sėkmingos buvo lietuviui Vytautui Stroliai. Jis iš 48-os vietos pakilo į 40-ą (+4:16.2, 3) bei iškovojo 1 įskaitinį tašką. Maksimas Fominas startavo 53-ias, per 3 šaudymo ruožus užsidirbo 3 baudos ratus ir nefinišavo.

Bendroje pasaulio taurės įskaitoje taip pat visą pirmą penketą užima norvegai: J.T.Boe (579 taškai), T.Boe (497), E.Stroemsheimas (467), J.Dale-Skjevdalis (454) bei S.H.Laegreidas (451). V.Strolia (23) nukrito į 51-ą vietą.

Šeštadienį dar vyks moterų 10 km persekiojimo lenktynės, kur iš sau rekordinės – 31-os – vietos startuos Lidija Žurauskaitė.