Prancūzijos čempionato ketvirtfinalyje dramatišką pergalę pasiekė Donato Motiejūno atstovaujamas Monako „AS Monaco“ klubas.

Lemiamose trečiose serijos rungtynėse lietuvio ekipa namuose po pratęsimo 82:80 (14:31, 15:17, 23:15, 20:9, 10:8) nugalėjo Strasbūro SIG komandą ir žengė į čempionato pusfinalį.

Pirmoje rungtynių pusėje SIG turėjo net 20 taškų pranašumą (48:28), o Monako komandos atsilikimas po truputį tirpti ėmė trečiajame ketvirtyje, po kurio svečiai pirmavo 63:52.

Spurtą „AS Monaco“ pratęsė ir ketvirtojo kėlinio pradžioje (59:63), o po Mike’o Jameso šeimininkai atsiliko jau tik tašku – 64:65. Dwayne’as Baconas išvedė į priekį „AS Monaco“ (66:65), bet likus žaisti 2 minutes rezultatas buvo lygus – 68:68.

M. Jamesas vėl ėmėsi iniciatyvos (70:68), bet taškais atsakė Yannisas Morinas – 70:70. Strasbūro ekipa išsiveržė į priekį po Y. Morino dvitaškio (72:70), tačiau likus 3 sekundėms rezultatą išlygino M. Jamesas (72:72), tad komandoms teko žaisti pratęsimą.

Prabėgus 2 minutėms pratęsime SIG pirmavo (74:73), tačiau D. Motiejūnas į priekį išvedė savo ekipą – 79:78. D. Baconas padidino pranašumą (81:78), bet taškais atsakė J. Robersonas – 80:81. D. Baconas pataikė vieną baudą iš dviejų (82:80), o per 10 sekundžių SIG užpulti neįstengė.

Antrasis šios serijos mačas taip pat buvo itin atkaklus ir jame Monako klubas pergalę taip pat šventė po pratęsimo.

D. Motiejūnas per 33 minutes pelnė 18 taškų (5/13 dvit., 1/1 trit., 5/7 baud.), atkovojo 6 kamuolius, 4 kartus pažeidė taisykles ir surinko 14 naudingumo balų. Nugalėtojams M. Jamesas įmetė 24 taškus (1/10 trit.), D. Baconas (7 atk. kam.) ir Alpha Diallo (8 atk. kam.) – po 13.

SIG ekipai Y. Morinas pelnė 19 taškų (10 atk. kam.), J. Robersonas surinko 17 (7 rez. per.).