Kauno „Žalgiriui“ (10/7) antradienio vakaras Vokietijoje buvo itin vargingas. Pirmoje pusėje strigę žalgiriečiai prakuto po pertraukos ir išvykoje 74:71 (12:14, 19:23, 23:11, 20:23) palaužė Berlyno ALBA (6/10).

Kauniečiai įsirašė 5-ąją iš eilės pergalę Eurolygoje ir toliau sėkmingai kabinasi į tvirtesnes pozicijas aštuntuke.

Nerezultatyviose rungtynėse kauniečiai išgyveno sumažinę klaidų skaičių. Neįprastoje gynyboje pirmajame kėlinyje klimpę kauniečiai per pirmąjį kėlinį padarė net 8 klaidas, o rungtynes baigė su 16 klaidų.

Netaiklius tritaškius „Žalgiris“ kompensavo dvitaškių pataikymu (59 proc.).

Kauniečiams Nigelas Hayesas pelnė 18 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 24 naudingumo balus.

ALBA gretose Simone Fontecchio pelnė 14 taškų.

Abi ekipos nuo pat pirmojo švilpuko aršiai dirbo gynyboje. ALBA išprovokavo daug kauniečių klaidų, tačiau patys nesugebėjo užpulti (12:14). 8 klaidos ir nei vienas nepataikytas tritaškis puikiai atspindėjo sunku „Žalgirio“ gyvenimą pirmajame kėlinyje.

Iki pertraukos kauniečiams toliau buvo užrištos rankos puolime, o užsikūrę Berlyno ekipos lyderiai sukrovė dviženklį deficitą (23:33). „Žalgiriui“ pirmoje rungtynių pusėje fatališkai nekrito tolimi metimai (1/8), tačiau iki pertraukos deficitas sumenko (31:37).

Po pertraukos kauniečiai pademonstravo visai kitokį veidą. N. Hayesas užkūrė ekipą dviem taikliais tritaškiais, Joffrey Lauvergne‘as du kartus konvertavo „žemė-oras“ ataką, o kauniečiai trečiąjį ketvirtį baigė pirmaudami (54:48).

Kova ketvirtajame kėlinyje virė iki pat pabaigos, o likus mažiau nei 3 minutėms po Mariaus Grigonio dvitaškio „Žalgiris“ pirmavo 65:61. Svarbiu metu tritaškį pataikė Artūras Milaknis, tačiau ALBA pelnė du taškus su pražanga (70:68).

Po netaiklaus metimo kamuolį atsikovoję žalgiriečiai stojo mesti dviejų baudos metimų ir įtvirtino pergalę.

ALBA: Simone Fontecchio 14, Timas Schneideris, Luke'as Sikma ir Nielsas Giffey po 11 taškų.

„Žalgiris“: Nigelas Hayesas 18, Joffrey Lauvergne'as 16 (7 atk. kam.), Marius Grigonis 12 (5 rez. perd., 4/6 dvit.) taškų.

Ketvirtasis kėlinys: ALBA 71:74 „Žalgiris“

N. Hayesas dvitaškiu su pražanga buvo priartinęs kauniečius prie dviženklio pranašumo, tačiau ALBA lemiamu metu nepasiduoda (59:54).

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos lieka mažiau nei 4 minutės, o „Žalgiris“ įsigudrino neatleistinai klysti. Pranašumas labai nesaugus (63:59).

Nuo suolo savo komandą stebi šlubčiojantis ALBA lyderis Luke'as Sikma. Panašu, jog šeimininkai rungtynes baigs be jo.

Likus kiek daugiau nei minutei, Marius Grigonis prameta tritaškį ir ALBA turi kamuolį (67:65). Artūras Milaknis smeigia labai svarbų tritaškį likus 50 sekundžių (70:65), tačiau svečiai atsako į tai dvitaškiu su pražanga (70:68). Po netaiklaus metimo kamuolį ima Joffrey Lauvergne'as, o Marius Grigonis šaltakraujiškai sumeta dvi baudas ir garantuoja pergalę (72:68).

Trečiasis kėlinys: ALBA 48:54 „Žalgiris“

Nigelas Hayesas! Amerikiečio du tritaškiai užkuria Kauno ekipą spurtui po pertraukos ir „Žalgiris“ jau kvėpuoja į nugarą (39:41).

Joffrey Lauvergne'as randa kelius link ALBA krepšio ne ant žemės, o virš lanko. Du kartus sėkmingai ore sugautą kamuolį įgrūdęs į krepšį vidurio puolėjas išlygino rezultatą, o Paulius Jankūnas tritaškiu persvėrė rezultatą kauniečių naudai (46:43).

M. Schillerio auklėtiniai toliau sukandę dantis dirba abiejose aikštės pusėse. Pašėlusiu tempu lakstantys žaidėjai progomis nepasinaudoja, bet įvykiai krypsta Kauno ekipos naudai (54:48).

Antrasis kėlinys: ALBA 37:31 „Žalgiris“

Martinas Schilleris ugningai rėkia savo komandai, tačiau kauniečių atakos ir toliau be gyvybės. ALBA ekipoje 8 taškus jau pelnė Simone Fontecchio, tritaškį pridėjo Luke'as Sikma, o vokiečiai priekyje (17:25).

ALBA įsismagina ir puolime. Nielso Giffey tolima bomba ir Maodo Lo du taškai su pražanga pirmą kartą brėžia dviženklį skirtumą (23:33).

„Žalgiris“ antrojo kėlinio pabaigoje pataikė pirmąjį tritaškį, tačiau į pertrauką išėjo nuleistomis galvomis – ALBA priekyje 31:37.

Pirmasis kėlinys: ALBA 14:12 „Žalgiris“

Rungtynes abi ekipos pradėjo šaudydamos tuščiais šoviniais. Per 3 žaidimo laiko minutes rezultatas pakito minimaliai – 4:2 „Žalgirio“ naudai.

Nuo pat pirmųjų minučių aiškėja abiejų ekipų planai. Žalgiriečiai siunčia kamuolius po krepšiu Joffrey Lauvergne'ui, tačiau Luke'o Sikmos lyderystė leidžiai nežymiai pirmauti vokiečiams (6:8).

„Žalgiris“ per pirmąjį kėlinį suklydo net 8 kartus ir nepataikė nė vieno tritaškio, tačiau ALBA toli nenurūko (12:14).

Starto penketai:

ALBA: Jonas Mattiseckas, Jaysonas Grangeris, Simone Fontecchio, Luke'as Sikma, Johannesas Thiemannas.

„Žalgiris“: Thomas Walkupas, Marius Grigonis, Artūras Milaknis, Nigelis Hayesas, Joffrey Lauvergne'as.