Visi šeši Anglijos klubai pasitraukė iš „Superlygos“

Visi šeši didieji Anglijos „Premier“ lygos klubai pasitraukė iš naujai kuriamos „Superlygos“, praneša BBC.

Pirmieji šį žingsnį žengė „Manchester City“, kiek vėliau ir „Chelsea“. Netrukus jų pavyzdžiu pasekė ir likę keturi anglų gigantai – „Arsenal“, „Liverpool“, „Manchester United“ ir „Tottenham“.

Visi klubai apie tai pranešė oficialiai – „Arsenal“ atsiprašė sirgalių ir teigė, kad padarė klaidą, kiti klubai teigė įsiklausę savo sirgalių noro ir gailėjosi priimto sprendimo.

UEFA prezidentas Aleksandras Čeferinas pasveikino klubus su tokiu sprendimu.

Ispanų spauda skelbia ir tai, kad Madrido „Atletico“ taip pat pasitraukė iš 4,6 mlrd. svarų „Superlygos“ projekto, o „Barcelona“ nedalyvaus „Superlygoje“, jeigu to nepatvirtins valdybos nariai.

„Talk Sport“ pranešė, kad 12 „Superlygos“ įkūrėjų surengs skubų susitikimą, kur kalbėsis apie lygos išformavimą.

Po šių naujienų iš savo pareigų pasitraukė „Manchester United“ vykdomojo pirmininko pavaduotojas Edas Woodwardas, o iš Turino „Juventus“ prezidento pareigų turėtų pasitraukti Andrea Agnelli.

Tv3.lt primena, kad sekmadienio vakarą visą – ne tik sporto – pasaulį sudrebino žinia apie turtingųjų futbolo klubų atsiskyrimą nuo UEFA ir kuriamą naują turnyrą – „Superlygą“. Tai iš karto įžiebė karą Europos futbole.

Viso 12 klubų – prie anglų prisijungė „Real“, „Barcelona“, „Atletico“, „Juventus“, „Inter“ ir „AC Milan“ – paskelbė įkuriantys naują turnyrą.

Jie neslepė ambicijų prisivilioti dar tris klubus, kurie nuo pradžių kritikavo „Superlygos“ idėją – PSG, „Bayern“ ir „Borussia“.

Šie 15 klubų turėjo būti steigėjais ir turėti nuolatinę vietą turnyre, o dar penkios komandos patekti atrankos būdu.

UEFA po tokio žingsnio pakilo į karą – pranešė, kad „Superlygos“ klubų žaidėjams bus draudžiama žaisti pasaulio ir Europos čempionatuose, o patys klubai gali būti išmesti iš nacionalinių čempionatų.

Tokį komandų žingsnį pasmerkė ir ištikimiausi sirgaliai, apkaltinę vadovus gobšumu ir futbolo griovimu, naikinant sportinį principą.

REKLAMA

„Manchester City“ strategas Pepas Guardiola sakė, kad siūloma „Superlyga“ yra „ne sportas“.

„Tai nėra sportas, kai tu neturi jokio ryšio tarp pastangų ir sėkmės. Tai ne sportas, jeigu nesvarbu, kad tu pralaimėsi. Daug kartų sakiau, noriu geriausių įmanomų varžybų. Neteisinga, jeigu komandos kovoje dėl pirmų vietų ir negali būti kvalifikuotos“, – sakė P.Guardiola.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų