Vilniuje daugiau nei 2 tūkstančiai bėgimo profesionalų, entuziastų ir šiaip mėgėjų, kurių ir buvo dauguma, varžėsi tradiciniame tarptautiniame 9 kilometrų bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtame žuvusiems už Lietuvos laisvę kovotojams atminti.

Prieš varžybų pradžią renginio dalyviai prie Laisvės gynėjų kapų padėjo gėlių ir taip pagerbė žuvusių už Lietuvos laisvę kovotojų atminimą, o 12 valandą prie Antakalnio kapinių buvo duotas startas.

Nors oro sąlygos buvo beveik idealios ir pūtė tik labai švelnus vėjelis, nemažai dalyvių, įpusėję distanciją ar vėliau, stabteldavo atgauti kvapo ar pailsinti kojų, tačiau paskui ir vėl skuosdavo, kiek jėgos leido.

Reikia pastebėti, kad dalyviams, tarp kurių buvo ir du portalo „Balsas.lt“ žurnalistai, bėgant gatvėse buvo stabdomas eismas, tačiau dėl to automobilių vairuotojai ne tik per daug neišgyveno, bet ir smalsiais žvilgsniais ar net raginimo šūksniais palaikė bėgikus.

Taigi nenuostabu, kad nors dalyvių finišas buvo numatytas prie Televizijos bokšto maždaug 13.10 val., dauguma bėgikų nelengvą distanciją įveikė kur kas greičiau – per 50 ir mažiau minučių. Kai kurie dalyviai, su savimi turėję Lietuvos valstybės vėliavą, ją prieš finišą išskleidė.

Visi įveikę distanciją bėgikai buvo apdovanoti medaliais ir lankstinukais. Be to, norintiems atgauti jėgas ar tiesiog sušilti buvo siūloma nemokama arbata ir sumuštiniai. Tad dalyviai atrodė kur kas labiau laimingi nei pavargę, nes jie visi nugalėjo.

REKLAMA

Bėgime, kuriame dalyvavo įvairaus amžiaus – nuo pradinių klasių mokinių iki aštuntą dešimtį peržengusių vyrų – atstovai iš visų šalies regionų, buvo ir svečių iš užsienio. Bene gausiausia buvo Latvijos delegacija, kurios nariai nešėsi mažas savo šalies vėliavėles.

Priminsime, kad bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ sostinės gatvėmis, kuris pirmą kartą buvo surengtas 1992 metais ir vyksta kasmet, paprastai dalyvauja apie 3000 asmenų, o iki šiol gausiausias dalyvių skaičiumi buvo 2001 metais vykęs bėgimas – į jį buvo susirinkę net 3503 žmonės.

Šia gražia kasmetine tradicija pagerbiamas Loretos Asanavičiūtės, Virginijaus Druskio, Dariaus Gerbutavičiaus, Rolando Jankausko, Rimanto Juknevičiaus, Alvydo Kanapinsko, Algimanto Petro Kavoliuko, Vytauto Koncevičiaus, Vido Maciulevičiaus, Tito Masiulio, Alvydo Matulkos, Apolinaro Povilaičio, Igno Šimulionio, Vytauto Vaitkaus atminimas.

Bėgimą organizuoja Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija kartu su Krašto apsaugos ministerija, Lietuvos kariuomene ir Vilniaus miesto Kūno kultūros ir sporto skyriumi, taip pat AB „Lietuvos radijo ir televizijos centras“, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Kūno kultūros ir sporto departamentas, Lietuvos asociacija „Sportas visiems“. 
Rašyti komentarą...
v
valdas
2009-01-10 15:33:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
ir as begau;)
Atsakyti
0

b
benitezas
2009-01-10 17:16:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
kazkoks vienas cia alkanas ,kad medali griauzia,krize matomai :D :D
Atsakyti
0

m
mldc
2009-01-10 17:19:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
grazi tradicija rengti toki begima, o dar smagiau, kad tiek zmoniu jame dalyvauja! vadinasi, dar ne visi lietuviai supuve ir prarade bet kokia morale, dar yra kam rupi Sausio 13, Lietuva ir laisve! pagarba visiems begusiems!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų