Klaipėdos „Neptūnui“ (13/22) buvo labai reikalinga pergalė, norint dar pakilti „Betsafe-LKL“ turnyro lentelėje, bet jos pasiekti nepavyko.

Vilniuje Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai 76:97 (17:25, 28:20, 15:22, 16:30) nusileido „Ryto“ (26/7) klubui.

Taip nutrūko „Neptūno“ keturių pergalių serija „Betsafe-LKL“.

Vilniaus klubas jau yra užsitikrinęs antrą poziciją turnyro lentelėje, o klaipėdiečiai nepaliks aukščiau šeštosios, kadangi neturi tarpusavio pranašumo prieš Prienų „CBet“ (14/20), o sužaisti „Neptūnui“ dar liko vieną mačą prieš „Šiaulius“. Prieš šią ekipą tarpusavio persvaros „Neptūnas“ taip pat neturi – pralaimėjo visus tris susitikimus, bet turnyro lentelei šios rungtynės turės didelę svarbą.

„Rytui“ šiame mače nepadėjo Andrew Goudelockas ir Ivanas Buva, kurie gavo poilsio.

Martynas Echodas fiksavo rekordinius sugriebtų kamuolių skaičius – pelnė 22 taškus, atkovojo net 17 kamuolių ir surinko 33 naudingumo balus.

Rungtynių pradžioje „Rytas“ buvo surengęs spurtą 11:0, po kurio įgavo dviženklę persvarą – 16:6. Tiesa, „Neptūnas“ taip pat surengė gerą atkarpą ir komandas skyrė jau tik 4 taškai – 16:20. Antrajame kėlinyje klaipėdiečiai į šturmą kilo dar labiau ir per 4 minutes rezultatą išlygino (27:27) ir nors Mindaugas Girdžiūnas tempė į priekį vilniečius, „Neptūnas“ po Beno Griciūno metimo prieš ilgąją pertrauką pirmavo 45:44.

Po pertraukos klaipėdiečiai išliko kovoje, bet į trečio ketvirčio pabaigą „Rytas“ ėmė tolti – 67:60. Galiausiai skirtumas tapo dviženklis (75:65) ir pergalę „Rytas“ pasiekė nebeleidęs varžovams atkurti didesnės intrigos.

Klaipėdiečiai šiose rungtynėse pataikė tik 5 tritaškius iš 21 (23 proc.).Beje, jie kone dvigubai pralaimėjo kovą po krepšiu – 27 prieš 50 atkovotų kamuolių.

„Rytas“: Martynas Echodas 22 (17 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 19, Kristjanas Kitsingas 16, Arnas Butkevičius 10, Dovis Bičkauskis 9.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 18, Matas Jogėla 14, Žygimantas Janavičius ir Simas Galdikas – po 10, Benas Griciūnas 9.