40
J. Lauvergne'as (V. Domkutės/fotodiena.lt nuotr.)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams iki vienuolikto iš eilės Lietuvos čempionų titulo liko tik vienas žingsnis. Martino Schillerio auklėtiniai šeštadienį svečiuose 92:70 (25:16, 21:23, 21:15, 25:16) įveikė Vilniaus „Rytą“ ir LKL finalo serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:0.

40

Trečiasis finalo mūšis vyks pirmadienį Kaune.

Šį kartą vilniečiai laikėsi pirmas šešias mačo minutes – po Gyčio Radzevičiaus tritaškio pirmame kėlinyje pirmavo 13:10, bet tada „Žalgiris“ spurtavo 13:0 ir susikrovė dviženklį pranašumą.

Per visą likusį rungtynių laiką „Rytui“ arčiausiai buvo pavykę priartėti iki septynių taškų.

Galutinį tašką „Žalgiris“ padėjo per pirmą ketvirto kėlinio minutę – Artūro Milaknio tritaškį palydėjo Joffrey Lovergne’o ir Nigelio Hayeso dėjimai, o žalgiriečiai jau triuškino varžovus 74:56.

Netrukus skirtumas iššaugo iki 23 taškų skirtumo ir „Ryto“ sirgaliai necenzūrinėmis skanduotėmis pradėjo įžeidinėti varžovus.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Nigelis Hayesas – 15 taškų, o naudingiausiai – Thomas Walkupas.

Nuo suolo pakilęs gynėjas surinko 14 taškų, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir užfiksavo 20 naudingumo balų pasirodymą.

Dar du žalgiriečiai taip pat pridėjo po 14 taškų – Joffrey Lauvergne’as ir Artūras Milaknis.

„Rytui“ Andrew Goudelockas pelnė 17, bet ir vėl buvo nuolat atakuojamas „Žalgirio“ žaidėjų bei dažnai klydo gynyboje.

„Žalgiris“ šiame mače suklydo vos 5 kartus, o po varžovų klaidų surinko net 18 taškų. Antroje susitikimo pusėje „Rytas“ pelnė tik 31 tašką.

„Rytas“: A. Goudelockas 17, M. Echodas 13, G. Radzevičius 12, I. Buva ir A. Butkevičius po 8.

„Žalgiris“: N. Hayesas 15, T. Walkupas, J. Lauvergne’as ir A. Milaknis po 14, L. Lekavičius 11, A. Rubitas 8, M. Grigonis 7.