A lygos čempionas Vilniaus „Žalgiris“ pirmose 2021 metų kontrolinėse rungtynėse 4:2 (1:0) įveikė Pirmos lygos nugalėtoją Kėdainių „Nevėžį“.

Po dviejų savaičių treniruočių žalgiriečiai „Sportimos“ manieže susirinko ne pilnos sudėties – dėl traumų komandai negalėjo padėti kapitonas Saulius Mikoliūnas ir vartininkas Gaudentas Ralys, dėl ligos – gynėjas Marko Karamarko.

Startinėje sudėtyje „Žalgirio“ gretose pasirodė pernai B komandai atstovavęs krašto gynėjas Gabrielius Nikonovas, o dešiniojo krašto gynėjo poziciją rungtynių pradžioje užėmė Gustas Jarusevičius.

Pirmąjį įvartį po Karolio Uzėlos perdavimo permetęs kamuolį per vartininką pelnė Hugo Videmontas. Jis ir Tomislavas Kišas iki pertraukos turėjo dar progų pasižymėti, bet arba trūko tikslumo, arba apsigindavo „Nevėžio“ vartininkas ir gynėjai.

Antrąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo pakeitęs keturis žaidėjus, o dar penkis keitimus atliko dvikovos eigoje. Susitikimą žalgiriečiai baigė beveik vien su jaunais futbolininkais, kurie pernai atstovavo B komandai Pirmoje lygoje.

Kėlinio pradžia buvo sėkminga – po Ovidijaus Verbicko perdavimo iš krašto įmušė Gustas Jarusevičius, o Mato Vareikos uždirbtą 11 metrų baudinį realizavo Meinardas Mikulėnas.

Visgi daug keitimų išderino „Žalgirio“ gynybą ir tuo pasinaudojęs „Nevėžis“ antrojo kėlinio pusėje įmušė du įvarčius. Vieną įmušė Lukas Berednikovas, kitą žalgiriečiai įsimušė į savo vartus. Į tai tiksliu smūgiu pabėgęs nuo gynėjų atsakė M. Vareika – galutinis rezultatas 4:2 „Žalgirio“ naudai.

„Žalgirio“ startinė sudėtis: Edvinas Gertmonas, Gabrielis Nikonovas, Nemanja Ljubisavljevič, Ivan Tatomirovič, Gustas Jarusevičius, Karolis Uzėla, Mantas Kuklys, Hugo Videmont, Francis Kyeremeh, Tomislav Kiš, Josip Tadič. Antrajame kėlinyje po keitimo žaidė: Kristupas Menčiūnas, Danielius Zybartas, Augustas Kapleris, Nojus Stankevičius, Klaidas Bička, Ovidijus Verbickas, Matas Vareika, Vilius Piliukaitis, Motiejus Burba, Meinardas Mikulėnas.

Kitas kontrolines rungtynes „Žalgiris“ po savaitės žais su „Riteriais“.