REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
10
Vilkyčiuose ant podiumo pavyko žengti ir lietuviams (nuotr. Organizatorių)

Šeštadienį Šilutės rajone, Vilkyčių automobilių sporto komplekse prasidėjo dvi dienas truksiantis ralio kroso festivalis. Pirmąją varžybų dieną prie starto stojo Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato ketvirtojo etapo dalyviai. Po atkaklios kovos galiausiai paaiškėjo ir šios dienos greičiausieji, tačiau jau rytoj viską teks pradėti iš naujo – laukia Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių čempionato etapo kovos.

10

Šeštadienį Šilutės rajone, Vilkyčių automobilių sporto komplekse prasidėjo dvi dienas truksiantis ralio kroso festivalis. Pirmąją varžybų dieną prie starto stojo Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato ketvirtojo etapo dalyviai. Po atkaklios kovos galiausiai paaiškėjo ir šios dienos greičiausieji, tačiau jau rytoj viską teks pradėti iš naujo – laukia Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių čempionato etapo kovos.

REKLAMA

 

Šeštadienį Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato ketvirtojo etapo dalyvių laukė treniruotės, o po jų pilotai stojo prie starto kvalifikaciniams važiavimams. Visą dieną kvalifikacijose lenktynininkai kovojo dėl taškų, pagal kurių sumą galiausiai buvo surikiuota finalinių startų rikiuotė visose klasėse. Įvykiai trasoje prasidėjo jau kvalifikacijų metu. Buvo užfiksuota nemažai artimos kovos, o po kai kurių tarpusavio incidentų teisėjai pokalbiui pasikviesdavo vieną ar kitą dalyvį. Finalai buvo dar dramatiškesni, tačiau kai kurie lietuviai čia rado bendrą kalbą su fortūna. Tiesa, daliai mūsų tautiečių nebuvo lemta patekti į finalus. Jie pakeliui link jų suklupo dėl klaidų ir techninių problemų.

Klasėje „Yaris Cup“ nugalėtoju tapo visą dieną itin stabilų tempą demonstravęs jaunasis lenktynininkas Matas Rimkus. Jis praktiškai be jokių kluptelėjimų lyderiavo visą dieną ir finale sėkmingai apsigynė nuo jį persekiojusio ir antrąją vietą iškovojusio latvio Linardso Jasonso atakų. Trečioje vietoje įsitvirtino Estijos pilotas Albert Ako Kokk. Šios klasės finale varžėsi ir dar du lietuviai. Kernius Šulinskas liko šeštas, o Nikita Iljin turėjo tenkintis paskutine pozicija.

REKLAMA
REKLAMA

„LADA RX“ klasės finale lietuviškų spalvų nebuvo. Čia lenktyniavo vien tik Latvijos pilotai. Geriausią tempą pademonstravo ir nugalėtoju tapo Emils Krumins. Janis Olle žengė ant antrosios vietos laiptelio, o Normunds Dobums finišavo trečias.

REKLAMA

„BMW RX 3000“ įskaitos finale vos per žingsnį nuo prizininkų trejeto liko Lukas Sidabras, kuris finišo vėliavą kirto ketvirtoje vietoje. Septintas čia pasirodymą baigė Virginijus Gelžinis. Etapo nugalėtoju šioje klasėje tapo Kristaps Kronbergs, Kaspars Fricsons užėmė antrą vietą, o trečias finišavo Karlis Nebars.

Klasės „Super 2000“ finale lietuvių buvo jau gerokai daugiau. Čia dėl vietos namų trasoje kovojo keturi mūsų šalies atstovai, keturi latviai ir vienas estas. Geriausiai čia pasirodė ir nugalėtojo taurę į viršų kėlė Ligitas Kordušas, už savęs antroje ir trečioje vietoje palikęs atitinkamai estą Marko Muru ir Latvijos lenktynininkę Maiją Stakeną. Paskutines tris pozicijas užėmė Mantas Sidabras, Rokas Jakubauskas ir Mindaugas Sidabras. Pastarasis finale pateko į susistumdymą, apsisuko trasoje ir palaidojo viltis finišuoti trejetuke.

REKLAMA
REKLAMA

„Lūkesčiai prieš startą buvo tiesiog finišuoti, kadangi keturias varžybas to padaryti vis nepavykdavo. Norėjau bent jau pasiekti finišą, bet gavosi maksimalus rezultatas. Pirmoje kvalifikacijoje buvau trečias, tada du kartus finišavau pirmas. Finale reikėjo tik gintis nuo varžovo ir tai pavyko labai gerai. Dabar reikės peržiūrėti automobilį, nes rytoj ir vėl startuosiu“, - po finišo įspūdžiais dalijosi Ligitas Kordušas.

„Super 1600“ klasės finale startavo penki lietuviai. Geriausiai čia pasirodė trylikametis sportininkas Rytis Gurklys, kuris finišavo antras, į priekį praleisdamas tik vieną šios klasės favoritų estą Janno Ligurą. Trečiosios vietos taurę išplėšė Laurynas Diržininkas, kurį dienos pradžioje stabdė gedimai. Finale pilotas puikiai sužaidė su važiavimu į Džokerio ratą ir už savęs paliko ilgą laiką lyderių gretose važiavusį tautietį Rytį Rutkauską. Atitinkamai septintą ir devintą vietas užėmė Audrius Kragas ir Edvinas Miknius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Diena pavyko visai gerai. Pradžioje buvo problemų, tvarkėmės automobilį, nes teko pirmoje kvalifikacijoje sustoti dėl nusisukusios granatos. Antras ir trečias važiavimai susiklostė gerai, o finale jau kaip gavosi, taip gavosi. Gerai sužaidėme su Džokeriu. Dar tikėjausi, kad tie greitieji sportininkai gal tarpusavyje susipeš, norėjau išlysti prieš juos, bet nepavyko. Tačiau ir ta trečia vieta yra visai neblogai. Rytoj irgi startuosime. Tikslas tas pats – vėl lipti ant prizininkų pakylos, bet iš anksto kabintis medalį būtų per drąsu. Bus tikrai sunku“, - kalbėjo trečios vietos laimėtojas Laurynas Diržininkas.

REKLAMA

„SuperCar“ klasėje buvo registruoti penki dalyviai, tačiau dienai bėgant dėl techninių problemų iš kovos pasitraukė vienintelis čia startavęs lietuvis Eligijus Abartis. Finale po dramatiškos kovos ir Džokerio rato strateginių gudrybių nugalėtoju tapo latvis Edijs Ošs. Jis čia aplenkė savo tautietį Janį Vegerį, o trečias finišavo estas Andri Oun.

Sekmadienį dalis visų šiandien lenktyniavusių pilotų taip pat varžysis ir čia įvyksiančiame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių čempionato antrame etape. Į Vilkyčius šiandien jau atvyko ir tie pilotai, kurie buvo užsiregistravę varžytis tik sekmadienio lenktynėse. Be to, varžybų organizatorius Kazimieras Gudžiūnas po šeštadienio apdovanojimų pakvietė Vilkyčiuose pasilikti net ir tuos dalyvius, kurie to daryti neplanavo. „Yaris Cup“ ir „BMW RX 3000“ sportininkai pakviesti varžytis papildomose varžybose – Vilkyčių taurėje. Čia jų lauks ne tik prizai bei dovanos, bet ir piniginiai apdovanojimai.

REKLAMA

Taigi, sekmadienis Vilkyčių automobilių sporto komplekse bus ne ką mažiau intensyvus nei buvo šeštadienis, todėl žiūrovai, vis dar dvejojantys, ar vykti į vieninteles ralio kroso disciplinos varžybas Lietuvoje, turėtų priimti teigiamą sprendimą.

Sekmadienį lenktyninė fazė prasidės 9.30 val. įvyksiančiomis laisvosiomis treniruotėmis. 10.45 val. prasidės pirmasis kvalifikacinis važiavimas, o 12.15 val. dalyviai rikiuosis prie starto antrai kvalifikacijai. 13.20 val. numatytas laikas dalyvių paradui ir oficialiai renginio atidarymo ceremonijai. Nuo 13.45 val. publikos dėmesį kaustys trečioji kvalifikacija, o 15.15 val. prasidės pusfinaliai bei finalai.

Varžybų organizatoriai žiūrovus ragina iš anksto apsirūpinti bilietais į varžybas ir taip sau garantuoti vietą vieninteliame Lietuvoje ralio kroso festivalyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų