Sekmadienį Prancūzijoje surengtos prestižinės 118-osios vyrų dviračių plento lenktynės „Paris-Roubaix“.

257,7 km lenktynių paskutiniuose metruose dėl pergalės kovojo trys sportininkai, o galiausiai triumfavo italas Sonny Colbrelli („Bahrain-Victorious“ komanda).

Jis distanciją įveikė per 6 val. 1 min. 57 sek. ir aplenkė tokį patį laiką užfiksavusius belgą Florianą Vermeerschą („Lotto Soudal“) bei olandą Mathieu van der Poelį („Alpecin-Fenix“)

Lietuvis Evaldas Šiškevičius buvo vienintelis „Delko“ komandos lenktynininkas, pasiekęs finišą. Jis lyderiui pralaimėjo 9 min. 23 sek., užėmė 33-ią vietą ir pelnė 10 UCI pasaulio reitingo taškų. Lietuvis dalį lenktynių važiavo lyderių grupėje.

„Diena buvo labai labai sunki. Tokiomis sudėtingomis sąlygomis seniai nebuvau lenktyniavęs: šlapias brukas, purvas, slydimai, griuvimai, gal mažiau kratė, bet nieko nematėm, visą laiką turėjai būti įsitempęs. Sąlygos buvo tikrai sudėtingos, – pažymėjo E. Šiškevičius. – Vienintelis dalykas, ką labai norėjau padaryti – atiduoti visas jėgas, kad paskui netektų gailėtis. Padariau viską, ką galėjau. Tai svarbiausia ir tuo labai didžiuojuosi. Beje, turėjau labai daug techninių problemų: per lietų praradau stabdžius, atsisuko šakė, teko keisti dviratį, susidėvėjo pedalai. Bet visi susidūrė su panašiomis problemomis.”

Lenktynės Paryžius – Rubė yra laikomos vienomis sunkiausių dviračių lenktynių pasaulyje. Dviratininkams „Šiaurės pragare“ šiemet teko įveikti 257,7 km, iš kurių 55 km sudarė 30 akmenimis grįsto kelio atkarpų. Lenktynių, kurių prizų fondą sudarė 91 tūkst. eurų, dalyviai finišavo atvirame Rubė treke.