Varžovė prabilo apie pirmąją translytę sportininkę olimpinėse žaidynėse: tai skamba kaip pokštas

Artėjančios Tokijo olimpinės žaidynės žymės naują pradžią. Varžybose dalyvaus pirmoji translytė olimpietė per visą žaidynių istoriją. 

Ja taps Naujosios Zelandijos sunkumų kilnotoja Laurel Hubbard. Pačioje sunkiausioje moterų svorio kategorijoje (virš 90 kg arba virš 87 kg) besivaržanti L. Hubbard 2017 m. pasaulio čempionate iškovojo sidabrą. Tai kol kas aukščiausias jos pasiekimas.

Apie šį naują olimpiados istorijos puslapį buvo skelbta dar gegužės pradžioje, tačiau ilgą laiką viešojoje erdvėje sportininkės delsė pasisakyti apie šią situaciją.

Tik vos prieš keletą dienų pirmoji situaciją pakomentavo Belgijos sportininkė Anna Van Bellinghen, kuri varžosi toje pačioje svorio kategorijoje kaip L. Hubbard, bet į olimpines žaidynes nepateko.

„Visų pirma, noriu pasakyti, kad aš pilnai palaikau translyčių bendruomenę ir tai, ką noriu pasakyti, darau ne dėl to, kad neigčiau pačios atletės identitetą ar dėl kitų dalykų. Aš visiškai suprantu, kad teisiškai apibrėžti translyčių žmonių dalyvavimą sporte yra tikrai labai sunku, nes kiekviena situacija yra gana skirtinga, o surasti visas puses tenkinantį sprendimą praktiškai nėra įmanoma. 

Tačiau bet kuris sportininkas, kuris yra sportavęs sunkiąją atletiką aukštame lygyje jaučia tai savo kaulais. Visa ši situacija yra nesąžininga tiek sportui, tiek sportininkams“, – sakė 27 metų belgė A. Van Bellinghen.

„Aš suprantu, kad sporto teisininkai ir administratoriai negali tiesiog vadovautis šaltu protu, nes yra daug įvairių niuansų nagrinėjant tokius sudėtingus atvejus, bet sportininkams tai skamba kaip labai prastas pokštas. Turime suprasti, kad kiti sportininkai praranda galimybes, kurios keičia jų gyvenimus. Tai olimpiniai medaliai, patekimas į žaidynes ar net visa karjera.

Mes esame palikti bejėgiai kažką pakeisti. Žinome, kad ši diskusija vyksta platesniame kontekste, kur reikia turėti galvoje diskriminaciją, su kuria susiduria translyčiai žmonės. Į situaciją susideda daug skirtingų detalių. Dėl šios priežasties sunku šia tema kalbėti be ideologinio nusistatymo.

REKLAMA

Ši situacija mums aiškiai rodo, kad turi būti nubrėžtos griežtos teisinės ribos ir taisyklės, kad translyčiai žmonės būtų įtraukti į sportą, o ypač elitinį sportą. Aš tikiu, kad visi turi teisę sportuoti, tačiau nepažeidžiant kitų teisių. Bet dėl to situacija tampa dar sudėtingesnė. Aš tai suprantu, bet kartu ir jaučiu, kaip įsivyrauja ir neteisybė“, – tikino A. Van Bellinghen.

L. Hubbad savo svorio kategorioje reitinge tik šešiolikta, bet dėl kitų sportininkių nedalyvavimo jai atsivėrė  kelias į olimpines žaidynes. 43 metų L. Hubbard lytį pakeitė 2012 metais.

Vėliau Tarptautiniam olimpiniam komitetui pakeitus savo taisykles, translyčiams sportininkams atsivėrė kelias į olimpines žaidynes, jei jų testosterono lygis neviršija leistinos normos.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-05-31 18:36:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nevykelis senis kuris nieko nepasieke sporte prigeria tableciu, nusipjauna viena galune ir tampa cempionu.
Atsakyti
0

*
****
2021-06-05 18:30:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
apverskime situaciją . Pvz.: boba tampa vyru . Klausimas : ar ji sugebėtų , ar jai užtektų sveikatos varžytis su vyrais olimpinėse varžybose ? Ir kodėl dar tokių atvejų nėra ?
Atsakyti
0

J
JBig
2021-05-31 18:42:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
as tai palaikau ir labai dziaugiuosi kad sporte tokia tolerancija, saunuoliai.Nesulaukiu kada kokia u19 rinktine varzysis su pro 30 meciais kurie jausis nepilnameciais ar panasiai.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų