Urbonas po pergalės prieš Kazachstaną: „Mūsų laukia įdomi ateitis“

Lietuvos futbolo rinktinė šįvakar 2:1 nugalėjo Kazachstano futbolininkus ir UEFA Tautų lygos C grupėje užėmė trečią vietą bei išsaugojo savo vietą C divizione.

Po pergalės, kurią 94 minutę išplėšė Arvydas Novikovas, Lietuvos rinktinės treneris Valdas Urbonas buvo labai laimingas ir džiaugėsi, kad pavyko puikiai užbaigti šį ciklą Tautų lygoje.

„Puiki šį ciklą užbaigti pergale. Mes jos nusipelnėme. Nors pirmi praleidome įvartį, bet greitai atsitiesėme ir išlyginome rezultatą. Antrajame kėlinyje jau mes kontroliavome rungtynes. Po varžovų raudonos kortelės įgavome persvarą. Esu labai laimingas dėl šios pergalės“, - spaudos konferencijoje kalbėjo V.Urbonas.

Prieš Kazachstaną žaidėte antrą kartą. Ar pamatėte, kad Kazachstano žaidimo kokybė buvo prastesnė, nes komandoje nebuvo kelių svarbių žaidėjų?

Tikriausiai turime tai pripažinti, bet sunku kažką pasakyti apie Kazachstaną ir jo sudėtį. Žinoma, svarbių Kazachstano žaidėjų buvimas aikštėje būtų pakeitę vaizdą aikštėje. Savo ruožtu mes tiesiog ruošėmės rungtynėms ir negalvojome, kokią sudėtį turės varžovai. Galvojome apie save ir kaip pasiekti pergalę.

Rungtynių pabaigoje atidavėte kamuolio kontrolę Kazachstanui ir rinkotės kontratakuoti. Atrodo, kad Lietuvą būtų tenkinusios ir lygiosios, nes ir po jų liktumėte trečioje vietoje.

Suprantate, visą laiką kontroliuoti kamuolį nėra lengva. Jei ir buvo periodų, kai atidavėme kamuolio kontrolę Kazachstanui, tada mes gynėmės organizuotai ir nežaidėme padrikai. Galbūt ir šaltos oro sąlygos pakeitė mūsų žaidimo braižą. Džiaugiuosi žaidėjais, įėjusiais į aikštę po keitimo. Mes siekėme teigiamo rezultato ir tas rezultatas buvo vėlyvas įvartis.

Persirengimo rūbinėje vyrukai garsiai šventė. Ar tai buvo dėl įvarčio ar dėl pergalės bendrai?

Esu tikras, kad tiek fanai, tiek žaidėjai yra labai laimingi dėl pergalės. Ir kai ta pergalė ateina po tokios geros kovos, vyrai tiesiog parodė savo nuoširdų džiaugsmą. Esu laimingas dėl jų ir dėl jų parodyto atsidavimo aikštėje.

Ar galutinis rinktinių išsidėstymas turnyrinėje lentelėje yra logiškas?

Tam reikia gilesnės analizės. Gyvenimas ir futbolas viską sudėjo taip, kaip matote turnyrinėje lentelėje. Galite prisiminti pirmas rungtynes Vilniuje, ten taip pat turėjome gerų progų, bet pralaimėjome. Visada gali skaičiuoti prarastus taškus ir galvoti, kad galėjai finišuoti aukščiau. Bet iš principo, mūsų komanda patobulėjo. Džiaugiuosi, kad likome savo kelyje ir žaidžiame savo žaidimą. Kiekvienose rungtynėse bandėme tai daryti. Kaip trenerį tai mane įkvepia. Manau, kad mūsų laukia įdomi ateitis.

REKLAMA

Kokio futbolo šįvakar tikėjotės. Ar oro sąlygos tam turėjo įtakos?

Futbolas aikštėje atspindėjo mūsų rinktinių lygį. Pirmajame kėlinyje stengėmės laikyti kamuolį, ieškoti progų įvarčiams. Aikštės kokybė buvo tikrai gera ir netrukdė futbolui, atvirkščiai nei Minske. Tai mums padėjo pademonstruoti gerą futbolą.

Ar nemanote, kad Lietuva nusipelnė aukštesnės vietos grupėje?

Visą tai reikia įvertinti. Galbūt buvome kiek nusivylę rezultatu Minske, bet šiandien mes atsitiesėme ir laimėjome. Mums tai yra gera sezono pabaiga.


Rašyti komentarą...
v
vidma60
2020-11-19 08:55:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepateisino žurnalistų vilčių ši rinktinė. Juk dar prieš pirmą turnyrą ( 2018 m. ), jie labai norėjo, kad lietuviai žaistų D divizione.
Atsakyti
0

g
gėda but lietuviu.
2020-11-19 09:55:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tiesa sakoma,kuo blogiau artimui,tuo geriau man.Lietuvių kaifas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų