REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mantas Kalnietis aukščiausiame lygyje rungtyniauja jau penkiolika metų, bet šią savaitę atsiėmė prizą, kurio dar neteko laikyti rankose – 34-erių lietuvis išrinktas naudingiausiu Vieningosios lygos reguliaraus sezono žaidėju. Vienos stipriausių Europos lygų MVP M. Kalniečiui padėjo tapti ir vienas pokytis gyvenime, dėl kurio jis teigia besijaučiantis geriausiai per visą karjerą.

Mantas Kalnietis aukščiausiame lygyje rungtyniauja jau penkiolika metų, bet šią savaitę atsiėmė prizą, kurio dar neteko laikyti rankose – 34-erių lietuvis išrinktas naudingiausiu Vieningosios lygos reguliaraus sezono žaidėju. Vienos stipriausių Europos lygų MVP M. Kalniečiui padėjo tapti ir vienas pokytis gyvenime, dėl kurio jis teigia besijaučiantis geriausiai per visą karjerą.

REKLAMA

Krasnodaro „Lokomotiv“ sezoną pabaigė antroje turnyrinės lentelės vietoje, o įžaidėjas per 31 minutę fiksavo 9,6 taško, 3,4 atkovoto kamuolio, 9,8 rezultatyvaus perdavimo ir 17,3 naudingumo balo statistiką.

Pagal rezultatyvius perdavimus lietuvis pirmavo, o pagal naudingumą buvo trečias visoje lygoje.

Lenktynėse dėl MVP trofėjaus M. Kalnietis aplenkė tokius žaidėjus kaip Kevinas Pangosas, Jordanas Mickey, Iffe Lundbergas ir Isaiah Caananas.

Toks įvertinimas M. Kalniečiui – pirmas per titulais nusėtą karjerą.

„Negaliu sakyti, kad buvo visiškai netikėta, nes porą savaičių prieš jau buvo pasirodę kalbų (apie MVP kandidatus, – aut. past.). Prieš tai nebuvo jokių minčių, nes aš niekada nepretenduodavau į tokius dalykus.

REKLAMA
REKLAMA

Toks įvertinimas – vienareikšmiškai pirmas. Kaip kiekvienam žmogui ar krepšininkui gauti kažkokį įvertinimą yra smagu. Nesu tas krepšininkas, kuris kažkokiais individualiais veiksmais trauktų komandą, tai čia tikrai visos ekipos darbas. Taip sutapo, kad aš gerai jaučiuosi šitoje komandoje, man skirtas didelis vaidmuo, o kartu ir „Lokomotiv“ pirmą kartą finišavo antroje vietoje – visa tai susidėjo“, – tv3.lt sakė M. Kalnietis.

REKLAMA

Komandos draugai įžaidėją spėjo pasveikinti tik rankos paspaudimų, nes jau šį vakarą „Lokomotiv“ pradės ketvirtfinalio seriją iki dviejų pergalių prieš Maskvos srities „Chimki“, bet M. Kalnietis komandai čia nepadės – prieš kelias dienas treniruotės metu jis nesėkmingai nusileido ant ekipos draugo kojos ir susižeidė čiurną.

„Komandos tikslai nepasikeitė, pats noriu kuo greičiau išgyti ir sugrįžti“, – teigia M. Kalnietis.

Pakeitė mitybą

Fantastiškas M. Kalniečiui buvo ir Europos taurės sezonas, kuriame rinko po 8,7 taško ir 7,1 rezultatyvaus perdavimo.

REKLAMA
REKLAMA

Tiek VTB lygoje, tiek Europos taurėje veteranas, lyginant su praėjusiu sezonu, rezultatyvių perdavimų vidurkį išaugino dvigubai, gan ženkliai pakilo ir rezultatyvumas.

Iš kolegų jis sulaukė palyginimo, kad sensta it geras vynas, o pats M. Kalnietis sako, kad įvedė vieną pokytį gyvenime ir atsikratė nemažai svorio.

„Jaučiuosi labai gerai – pakeičiau kelis dalykus gyvenime, pakeičiau mitybą, nusimečiau 6-7 kg ir tai man labai padeda. Ne tik numesti kilogramai, bet turbūt jaučiu ir energijos kiekį didesnį nei anksčiau. Daug kas taip sako, kad jaučiasi geriau nei bet kada, bet man tikrai taip yra. Kiek ilgai taip bus nežinau, bet savijauta tikrai yra superinė“, – atviras jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Išgirdus žodžių junginį „sportininkas“ ir „pakeista mityba“ dažniausiai į galvą šauna NBA žvaigždės, kurios atvirai pripažino, kad tapo veganais ir tai jiems padėjo atsikratyti traumų ar ilgiau išlaikyti aukštus rezultatus, bet M. Kalniečio istorija kitokia – jis maitinasi pagal protarpinio badavimo sistemą – 8 valandas valgo, o 16 badauja.

„Aš negaliu sakyti, kad pasidariau veganas ar vegetaras – tikrai ne. Visiškai atsitiktinai užkliuvo akis už kažkokio straipsnio, pabandžiau ir po truputį prilipo. Man protarpinis badavimas duoda daug energijos, nukrito tie kilogramai, kurie mano amžiuje gal nėra reikalingi. Tai labai individualu. Žinau žmonių, kuriems tai netinka ir turbūt kiekvienam veteranui reikia rasti savo kelią, kaip išsilaikyti“, – juokauja įžaidėjas.

REKLAMA

Trenerio svarba

Pakeista mityba – vienas iš kelių M. Kalniečio sėkmės ingredientų. Kitas – tinkama trenerio Jevgenijaus Pašutino sistema.

Praėjusį sezoną „Lokomotiv“ pradėjo vadovaujami italo Luca Banchi, bet šis dėl itin prastų rezultatų buvo atleistas, o jį gruodžio 9 d. pakeitė J. Pašutinas. Su trenerių pasikeitimu itin stipriai išaugo ir M. Kalniečio statistika.

REKLAMA

Europos taurėje taškų vidurkis nuo 6,5 šoktelėjo iki 8,5, o rezultatyvių perdavimų – nuo 2,3 iki 8.

Kiek mažesnis, bet irgi pastebimas pagerėjimas įvyko ir Vieningoje lygoje – taškų vidurkis pakilo nuo 7 iki 7,6, o rezultatyvių perdavimų – nuo 4,7 iki 6,1.

„Gali valgyti šieną (juokiasi, – aut. past.), bet jeigu aikštelėje nebus tinkamų sąlygų, gerų rezultatų nepasieksi. Daug visko susidėjo – trenerio sistema, du prieš du žaidimas, daug laisvės kūryboje ir komandos draugai, kurie perdavimus paverčia taškais. Kažkurią detalę išėmus iš bendro paveikslo jau būtų sunkiau – man tikrai idealiai limpa toks žaidimas“, – džiaugiasi jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Krūva talento

Dar viena sėkmės dalis, apie kurią jau užsiminė krepšininkas – aukšto lygio komandos draugai. Talentu išsiskiriančioje „Lokomotiv“ M. Kalnietis dažnai gali žaisti savo mėgstamą du prieš du derinį, o pasirinkimo, kam atiduoti perdavimą – per akis.

Krasnodaro ekipa šį sezoną surinko tokius žaidėjus kaip Nigelis Williamsas-Gossas, Mindaugas Kuzminskas, Drew Gordonas, Kevinas Hervey, Willas Cummingsas ir traumą besigydantis Alanas Williamsas.

Tokia aplinka leidžia lietuviui mėgautis krepšiniu.

„Dažniausiai mūsų darbe sėkmė priklauso nuo to, kokį vaidmenį turi komandoje, kaip tu jautiesi, kiek tavo galva švari – tada mėgaujiesi krepšiniu ir automatiškai yra geri rezultatai. Jeigu pradedi dirbti darbą ir jauti kančią, tai ir rezultatai kenčia“, – sako krepšininkas.

REKLAMA

Tiesa, sezone netrūko bangų – traumą patyrus A. Williamsui ilgai teko ieškoti pamainos, o N. Williamsas-Gossas atvyko tik antroje sezono pusėje ir pakeitė tik statistika besirūpinusį Jordaną Crawfordą.

„A. Williamsas buvo pagrindinis mūsų žaidėjas ir tie keli mėnesiai be turėjimo, kuo jį pakeisti, kainavo ir tai lėmė visai kitokį kelią Europos taurėje, kurioje tikėjomės nueiti daug toliau. Buvo atsiradęs nervingumas klube, bet dabar komanda nusistovėjo, kiekvienas žaidėjas suprato savo vaidmenis ir pastaruoju metu tikrai neblogai atrodome“, – pasakoja M. Kalnietis.

Taikosi į sostą

„Lokomotiv“ neslėpė noro laimėti Europos taurę ir taip sugrįžti į Eurolygą, tačiau sustojo ketvirtfinalyje, kuriame po įspūdingos ir atkaklios kovos 1:2 pralaimėjo seriją Kazanės UNIKS komandai, kuri vėliau nukeliavo iki pat finalo.

REKLAMA

„Tai buvo lygių komandų dvikova, tiesiog jie dantimis ištraukė paskutines rungtynes. Gal jų suoliukas buvo ilgesnis ir fiziniame, aktyviame krepšinyje mums pritrūko jėgų, o kai pritrūksta jų, pritrūksta ir proto priimant sprendimus – jie taip ir nulaužė tas rungtynes“, – prisiminė jis.

Šios ekipos ir vėl gali susidurti Vieningosios lygos pusfinalyje, jeigu sėkmingai peršoks ketvirtfinalio barjerus, kuriuose yra laikomos favoritėmis.

Šį sezoną tiek jos, tiek Sankt Peterburgo „Zenit“ taikosi į maksimalius rezultatus – stebėdamos Maskvos CSKA problemas tyliai pagalvoja ir apie čempionų titulą, kurio „armiečiai“ neužleidžia jau dešimt metų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tos problemos žinomos daugeliui – Nikola Milutinovo trauma ir konfliktai su Mike’u Jamesu, po kurių amerikietis išvyko į NBA.

„CSKA turėjo daug bėdų – tiek visas M. Jameso serialas, tiek N. Milutinovo trauma  pakeitė jų žaidimą ir rezultatai tikrai nukentėjo. Rusijoje didelis ažiotažas kyla ir dėl to, nes bet kokiu atveju CSKA ir „Zenit“ susipils jau pusfinalyje. Ambicijų turime tiek mes, tiek Kazanė, nes pasitaikė palankūs metai, įskaitant ir „Chimki“ griūtį – visi nori atsisėsti į tą kėdę“, – teigia jis.

Įtempta vasara

Jau dabar aišku, kad M. Kalnietis pasibaigus klubiniam sezonui praktiškai neturės poilsio – jau birželio viduryje Lietuvos vyrų rinktinė planuoja pradėti pasiruošimą atrankos varžyboms į Tokijo žaidynes.

REKLAMA

Sezono pabaigą ir stovyklos pradžią gali skirti vos savaitė, bet M. Kalniečio tai per daug nejaudina: „Kūnui fizinio poilsio daug nereikia, svarbu kad galva pailsėtų nuo krepšinio – jeigu būna laiko gerai, jeigu ne – turi persigrupuoti ir galiausiai visi turi lygias sąlygas, ne vieni mes būsime toje situacijoje“.

Geriausias būdas atvėsinti galvą M. Kalniečiui – grįžus namo nieko neveikti ir visiškai atsiriboti nuo krepšinio.

„Patinka mėgautis savo miestu, lankyti artimuosius ir nieko neveikti. Atsiriboti nuo sporto, krepšinio“, – sako jis.

Ypač tai svarbu po tokio sezono, kuriame itin retai teko matyti šeimą.

„Kelis kartus pavyko (pamatyti šeimą, – aut. past.), aišku buvo labai sudėtinga, nes iki vasario mėnesio jie negalėjo atskristi. Man pavyko grįžti per atrankos langus, kelioms dienoms per Šv. Kalėdas ir viskas. Vaikams ir žmonai tikrai didelis iššūkis buvo, nes tas grįžimas dviems naktims dar labiau juos subalamutina – vėliau su ašaromis akyse reikia išsiskirti“, – pripažįsta M. Kalnietis.

REKLAMA

Svarbus sprendimas

Jeigu Lietuvos rinktinei pavyks įveikti olimpinę atranką, M. Kalniečio vasara prasitęs dar ilgiau – lauktų Tokijo žaidynės. Tačiau ir be rinktinės įžaidėjas vasarą turės išspręsti svarbų klausimą.

Po šio sezono baigs galioti lietuvio ir „Lokomotiv“ sutartis – Rusijos klube jis rungtyniauja nuo 2019 m., o skaičiuojant su pertraukomis tai jam jau penktasis sezonas Krasnodare.

Kol kas M. Kalnietis ir „Lokomotiv“ visą dėmesį skiria artėjančioms atkrintamosioms varžyboms, o ateities klausimą spręs vėliau.

Tiesa, 35-ąjį gimtadienį rugsėjį švęsiantis M. Kalnietis pripažįsta, kad teks priimti nelengvą sprendimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Lyg ir yra kalbų (apie kontrakto pratęsimą, – aut. past.), bet aš su komanda esame susikoncentravę į sezono pabaigą. Mano sutartis baigiasi, būsiu atviras visiems pasiūlymams ir žiūrėsiu. Aš suprantu, kad man būtų labai gerai čia likti, bet vienas didelis minusas – šeimos nebuvimas kartu. Krasnodare nėra tarptautinės mokyklos – anksčiau būdavome kartu su šeima ir vaikai turėdavo anglakalbę mokyklą šalia.

Dabar buvo tikrai sudėtingi metai ir šis minusas (mokyklos nebuvimas, – aut. past.) kiša koją. Šiuo metu tikrai nėra niekas nuspręsta, žiūrėsime, kas ką pasiūlys, kokius aš variantus turėsiu ir kam būsiu labiausiai reikalingas. Vasarą bus nuspręsta“, – sako M. Kalnietis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų