Kauno „Žalgiris“ (3/18) niekaip neišlipa iš nesėkmių liūno Eurolygoje – šį kartą Nemuno saloje šeimininkavo Kazanės UNIKS (13/10) ekipa.

Jure Zdovco auklėtiniai varžovams nusileido 67:76 (26:24, 13:21, 15:18, 13:13).

„Žalgiriui“ Edgaras Ulanovas (7 atk. kam.) pelnė 16, Lukas Lekavičius 14 taškų. Daugiau nė vienas žalgirietis nepelnė dviženklio taškų skaičiaus.

Visa „Žalgirio“ komanda surinko 71 naudingumo balų, o net 40 iš jų – E. Ulanovo ir L. Lekavičiaus tandemas.

„Žalgiris“ šiame mače vertėsi be trijų žaidėjų – Manto Kalniečio, Janio Strelnieko ir Josho Nebo.

UNIKS su šia pergale nutraukė trijų pralaimėjimų seriją, tuo tarpu „Žalgiriui“ tai buvo jau aštunta nesėkmė iš eilės.

Pirmą tarpusavio mačą Kazanės ekipa taip pat laimėjo – 66:53.

Lukas Lekavičius pirmą kėlinį baigė tritaškiu su sirena, išvesdamas „Žalgirį“ į priekį 26:24, bet tai buvo paskutinis kartas, kai kauniečiai pirmavo šiose rungtynėse.

Antrą kėlinį UNIKS pradėjo spurtu 10:0 ir atitrūko dviženkliu pranašumu.

Šį skirtumą žalgiriečiams pavyko sumažinti, o sėkmingai pradėję trečią kėlinį priartėjo iki vieno taško.

„Žalgiris“ turėjo kelias progas išsiveržti į priekį, bet T. Cavanaugh ir A. Milaknio tritaškiai tikslo nepasiekė – 52:53.

Neįmeti tu – įmeta tau. UNIKS kėlinį pabaigė atkarpą 10:2 ir vėl susikrovė patogų pranašumą.

Ketvirtame kėlinyje jis ūgtelėjo iki 13 taškų ir „Žalgiris“ atkurti intrigos nesugebėjo. Arčiausiai buvo pavykę priartėti per septynis taškus – E. Ulanovo tritaškis tada nepasiekė tikslo, o Lorenzo Brownas tolimas šūvis buvo tikslus ir nubraukė bet kokias viltis kabintis į rungtynes.

Varžovų gretose spindėjo du amerikiečiai – Lorenzo Brownas pelnė 19 taškų ir išdalino 10 rezultatyvių perdavimų, Johnas Brownas pridėjo 15 taškų, 11 atkovotų ir 5 perimtus kamuolius.

„Žalgiris“: E. Ulanovas 16, L. Lekavičius 14, T. Cavanaugh 9, R. Miniotas 8, K. Lukošiūnas 5, N. Giffey, M. Blaževičius ir T. Websteris po 4, J. Lauvergne’as 3, A. Milaknis 0.

UNIKS: L. Brownas 19 (10 rez. perd.), J. Brownas 15 (11 atk. kam.), M. Hezonja 14.