53
„Žalgiris“ – „Valencia“  (Erikas Ovčarenko/ BNS nuotr.)

Žaliai-baltai penktadienė nusidažęs Kaunas šįkart savaitgalį pradėjo liūdnai. Namuose „Valencia“ (5/1) ekipą priėmęs Kauno „Žalgiris“ (4/2) gavo skaudžią pamoką, kai nusileido varžovams rezultatu 72:87.

53

Po rungtynių kalbėjęs kauniečių kapitonas Edgaras Ulanovas neslėpė apmaudo. Krepšininkas teigė, kad šiandien pozityvą įžvelgti itin sunku.

„Rungtynės buvo praloštos per pirmus du kėlinius. Visiškai lengvai apstumdė, kaip ne vieno amžiaus grupėje žaidėme. Apstumdė visur, puolime negalėjome niekur praeiti. Matėte turbūt ir patys, kad daug neparuoštų metimų ypač pirmoje pusėje. Iš toli ilgi tritaškiai, o tada nei kamuolių atkovot neišeina, o po viso šito jie daug bėgo į greitą (puolimą – aut. past.) ir susikrovė didelį pranašumą“, – priežastis bandė surasti E. Ulanovas.

„Mes nežaidėme fiziškai puolime, nepasiimdavome kamuolių, iš mažų žaidėjų trūko daug agresijos žaidžiant pikenrolus ir tada skaitant situacijas.

Iš kitos pusės mes gynyboje žaidėme visiškai atvirkščiai ir jiems leidome daryti, ką nori. Viskas susideda iš prasto puolimo, kadangi po jo jie susikrovė didelį pranašumą“, – tęsė jis.

Jau pirmąjį kėlinį žalgiriečiai pralaimėjo 7 taškais, o į ilgąją pertrauką ėjo su negailestingu 22 taškų deficitu.

Nors į antrą rungtynių pusę „Žalgiris“ bandė grįžti naujomis jėgomis, tačiau atrodė, jog šį vakarą prieš varžovus neveikia niekas.

„Antroje pusėje kažkiek apylygiai žaidėme su jais, bet manau, kad visas pagrindinis reikalas buvo pirmoje pusėje. Toliau prasidėjo ir dvejonės, prasidėjo paprasčiausiai nebe žaidimas.

Greičiausiai nustebome patys, kokį jie pasiūlė fiziškumą. Jie tikrai yra fiziška komanda, turi didelį ūgį priekinėje linijoje, tai šito mes negalėjome pasiūlyti ir išlaikyti šio kontakto. Šito labai trūko“, – aiškino kapitonas.

Nors pastarosiose Eurolygos rungtynėse žalgiriečiai demonstravo gerą pataikymą iš toli (14/21 trit., 66,7 proc.), šįvakar jis sumažėjo vos iki 25 proc. (7/28 trit).

„Procentas yra mažas, bet metimų selekciją pažiūrėjus to procento didelio tikėtis negalima. Nebuvo paruoštas puolimas iki galo, išpildymas buvo prastas“, – to priežastį nesunkiai paaiškino E. Ulanovas.

Kapitonas sakė, kad prabėgus dviem kėliniams komanda tarpusavyje kalbėjo, kad reikia sugrąžinti fiziškumą, tačiau ir tai jiems į rungtynes sugrįžti nepadėjo.

Koją žalgiriečiams šiandien kišo ir klaidų kiekis. Tiek pirmąjį, tiek trečią ketvirtį arenos šeimininkai pradėjo trimis klaidomis.

„Paskubėjome, pirmas tris atakas pradėjome ne taip, kaip buvo planuota. Buvo paforsuota tikrai ne kartą. Žinoma, kai pradedi rungtynes su trimis klaidomis, varžovas jaučiasi patogiau, nes žaidžia išvykoje, vis tiek tikisi sunkių rungtynių. Pradėti su trimis klaidomis nė viena komanda nenori, reikia kitų dalykų. Jeigu taktiniai dalykai nesigauna, reikia atsakyti fiziškumu“, – teigė jis.

„Žalgiris“ sezono starte jau spėjo sulaukti nemažai gražių žodžių. Pagyrų Kauno komanda sulaukė iš Madrido „Real“ stratego, „Valencia“ vyr. treneris Alexas Mumbru sakė, kad komanda yra tarp penkių geriausių Europoje, o žinomas Lietuvos krepšininkas Linas Kleiza komandai prognozavo ir finalo ketvertą.

„Aš pradžioje sezono sakiau po dviejų laimėtų rungtynių, kad mes nežaidžiame gerai, – paklaustas, ar pagyros neužliūliuoja, sakė jis. – Nemanau, kad čia kažkas apie tai galvoja.

Žinoma, ilgas sezonas, bus ir gerų, ir blogų momentų, bet svarbiausia, kaip sustovėsime viduje kaip komanda ir kaip su tuo susitvarkysime.“