Šeštadienį Turkijoje vyko 16-ojo šių metų „Formulės 1“ sezono etapo kvalifikacija, kurią laimėjo „Mercedes“ lyderis britas Lewisas Hamiltonas.

Britas geriausiu bandymu ratą įveikė per 1 min. 22.868 sek. ir aplenkė komandos draugą suomį Valtterį Bottą (1:22.998) bei pagrindinį konkurentą bendroje įskaitoje – olandą Maxą Verstappeną („Red Bull“, 1:23.196).

Tiesa, lenktynes L.Hamiltonas pradės tik iš 11-os vietos. Jam skirta 10 starto pozicijų bauda dėl kelių variklio komponentų keitimo. V.Bottą tai pakėlė į pirmą vietą, M.Verstappeną – į antrą, o monakietį Charlesą Leclercą („Ferrari“, 1:23.265) – į trečią.

Pirmoje kvalifikacijos dalyje nestipriai palijo, bet lietus netrukus baigėsi ir laikui bėgant, sukibimas trasoje vis gerėjo. Netikėtai į antrąją kvalifikacijos dalį nepateko australas Danielis Ricciardo, užėmęs vos 16-ą vietą („McLaren“, 1:25.881), o didžiausią sensaciją sukūrė vokietis Mickas Schumacheris.

Jis su lėtu „Haas“ bolidu sugebėjo patekti į antrąją kvalifikacijos dalį bei galiausiai užėmė 14-ą vietą (1:25.200).

Antroje kvalifikacijos dalyje greitojo rato net nevažiavo ispanas Carlosas Sainzas („Ferrari“). Jis dėl gautos baudos šiaip ar taip turės startuoti paskutinis.

Po 15 etapų čempionate pirmauja L.Hamiltonas (246,5), turintis trapią persvarą prieš M.Verstappeną (244,5). Trečias rikiuojasi V.Bottas (151). Konstruktorių įskaitos lyderių trejetą sudaro „Mercedes“ (397,5), „Red Bull“ (364,5) bei „McLaren“ (234).

Turkijos GP lenktynės prasidės sekmadienį 15 val. Lietuvos laiku.