Kauno „Žalgirio“ (8-5) krepšininkai įsivėlė į pakvaišusias taškų lenktynes, kurių finišą galiausiai kirto pirmas dėka geresnės gynybos lemiamu metu - Eurolygos 13-ojo turo rungtynėse 88:84 (21:22, 29:27, 22:23, 16:12) įveiktas Vokietijos čempionas Bambergo „Brose“ (6-7) klubas.

Tai buvo jau trečioji iš eilės „Žalgirio“ pergalė Eurolygoje.

Karjeros rungtynes sužaidė gynėjas Artūras Milaknis, pelnęs 20 taškų. Gynėjas pataikė 6 tolimus metimus iš 9. Ankstesnis jo rezultatyvumo rekordas buvo 19 taškų.

Itin rezultatyviai pasibaigusios rungtynės prasidėjo klampiai - sužaidus beveik septynias minutes vokiečiai jau pirmavo dviženkliu taškų skaičiumi 16:6.

Tada „Žalgiris“ per dvi su puse minutės sugebėjo pelnyti net 15 taškų ir lenktynės prasidėjo.

Jose nei vienas klubas nesugebėjo susikurti apčiuopiamos persvaros, nors eigą žalgiriečiai ir kontroliavo.

Atrodė, kad viskas pakryps į Lietuvos čempionų pusę trečiajame kėlinyje, kai karjeros Eurolygoje rungtynes žaidęs A.Milaknis įsūdė tris tolimus metimus ir sukūrė „Žalgiriui“ dviženklę persvarą 64:54.

Deja - vokiečiai patys atsakė tritaškių lietumi ir po trijų kėlinių vėl buvo lygu 72:72.

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai pradėjo žymiai aktyviau gintis ir per beveik penkias minutes varžovams leido pelnyti du taškus - 79:74.

Vokiečiai buvo priartėję iki taško, bet visko spręsti ėmėsi P.Jankūnas, pelnęs penkis taškus iš eilės - 86:79.

Kitas rungtynes kauniečiai žais ketvirtadienį - išvyko susitiks su Valensijos „Basket“.

„Žalgiris“: A.Milaknis 20, P.Jankūnas 17, A.Kavaliauskas 15, K.Pangosas 11.

„Brose“: D.Wrightas 22, D.Hackettas 17, M.Lo 14.

***

Ketvirtasis kėlinys: „Žalgiris“ - „Brose“

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai pradėjo žymiai aktyviau gintis ir per penkias minutes varžovams leido pelnyti du taškus - 79:74.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ - „Brose“ 72:72 (21:22, 29:27, 22:23)

A.Milaknis tęsė fenomenalų pasirodymą - pataikė trečią tolimą metimą ir suteikė „Žalgiriui“ dviženklę persvarą 64:54.

Tritaškiais prapliupo ir varžovai, greitai išlyginę rezultatą. Prieš paskutinį kėlinį rezultatas buvo lygus 72:72.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ - „Brose“ 50:49 (21:22, 29:27)

„Žalgiris“ įsismagino puolime - A.Milaknis laidė tikslius tolimus metimus, puikiai veikė V.Micičiaus ir A.Kavaliausko duetas, bet atitrūkti nepavyko - įpusėjus kėliniui lietuviai pirmavo 42:40.

Rungtynėse ir toliau dominavo puolimas - abi komandos puikiai atakavo iš toli. Įpusėjus rungtynėms „Žalgiris“ pirmavo vienu tašku 50:49.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ - „Brose“ 21:22

Pirmosios penkios rungtynių minutės buvo labai klampios - abi ekipos sunkiai rado kelius taškų rinkimui. Pirmieji iš duobės ėmė lipti vokiečiai, kurie po Dorello Wrighto pasirodymo aikštėje pabėgo į priekį 16:6.

Per likusias 2 min. 33 sek. žalgiriečiai užkūrė tikrą pirtį - pataikė tris tolimus metimus, pelnė 15 taškų ir po pirmo kėlinio atsiliko tik tašku - 21:22.

***

„Žalgiris“ (7-5) Eurolygoje žengia šeštas, „Brose“ (6-6) devinti. Kauniečiai šiuo metu yra laimėję dvejas rungtynes iš eilės.

Šios komandos dažnai yra sugretinamos - turi vienus mažiausių biudžetų lygoje, bet pagirtinai rungtyniauja ir kandžiojasi su lyderiais. Panašumų galima įžvelgti ir tarp trenerių - Šarūnas Jasikevičius ir Andre Trinchieri yra charizmatiški, jauni ir labai talentingi.