Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) susitiko lentelėje arti esančios, bet skirtingus uždavinius sprendžiančios komandos.  „Šiauliai“ (11-14) savo arenoje žaidė su ugnimi, bet galiausiai susitvarkė su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (5-20) iššūkiu – 95:89 (23:27, 29:10, 25:21, 18:31).

Pirmasis kėlinys vystėsi aukštu tempu, o Eimantas Stankevičius paskutiniu taikliu ketvirčio metimu tik sušvelnino skirtumą – 23:27. Vis dėlto antrajame kėlinyje svečių puolimas ėmė strigti, o rezultatyvų žaidimą išlaikę šiauliečiai pabėgo 52:37.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštėje nepasikeitė – dar vieną spurtą surengę šeimininkai atsiplėšė triuškinančia persvara (67:42). Baigiantis trečiajam kėliniui viskas atrodė aišku (73:44), bet svečiai pradėjo vykdyti sunkiai įgyvendinamą misiją.

„Pieno žvaigždės“ surengė spurtą 21:0 ir ketvirtojo kėlinio viduryje jau priartėjo koviniu atstumu (74:77). Pradėjus svilti padams „Šiauliai“ atsakė trumpa atkarpa 6:0, o į Evaldo Šaulio tritaškį tuo pačiu atsakė Donatas Sabeckis.

Likus minutei Ignas Vaitkus vėl mažino deficitą iki trijų taškų – 87:90. Po minutės pertraukėlės svarbų tritaškį pataikė Antino Jacksonas, o intrigą pražudė apmaudi Johno Gillono klaida.

Svečių neišgelbėjo E. Šaulio karjeros rungtynės – 38 minutės, 30 taškų (4/4 dvitaškių, 5/6 tritaškių, 7/7 baudų metimų), 3 atkovoti ir 2 perimti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, 2 klaidos, 2 pražangos ir 36 naudingumo balai.

Įsimintiną pasirodymą surengė ir E. Stankevičius – 31 minutė, 23 taškai (7/9 dvitaškių, 3/6 tritaškių), 4 atkovoti ir perimtas kamuolys, rezultatyvus perdavimas, klaida, 4 pražangos bei 21 naudingumo balas.

Antano Sireikos auklėtiniai laimėjo ir du ankstesnius tarpusavio susitikimus (81:65 ir 76:75). Komandos grūmėsi ir Karaliaus Mindaugo taurėje („Citadele KMT“), ten abu mačai taip pat baigėsi „Šiaulių“ naudai – 79:73 ir 81:71.

Šiauliečiai šiuo triumfu pavijo atkrintamųjų ribą žymintį Klaipėdos „Neptūną“ (11-13), o „Pieno žvaigždės“ dalinasi dešimtąją poziciją su „Gargždais“ (5-20).

„Šiauliai“: Eimantas Stankevičius 23 (3/6 tritaškių), Kyle'as Mangasas 14 (4/7 tritaškių), Radoslavas Pekovičius 12 (5 atk. kam.), Antino Jacksonas 11 (4 rez. perd., 5 klaidos), Arminas Urbutis (5 atk. kam.) ir Donatas Sabeckis (4 atk. kam., 11 rez. perd.) po 9.

„Pieno žvaigždės“: Evaldas Šaulys 30 (5/6 tritaškių), Johnas Gillonas 20 (7 rez. perd., 4 klaidos), Rihardas Kuksikas 12 (4/8 tritaškių), Ignas Vaitkus 10 (5 atk. kam.).