Antradienio popietę Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Taivane pergalingai uždarė kontrolinių rungtynių ciklą. Rezultatu 93:69 jie įveikė Latvijos krepšininkus ir į pasaulio čempionatą važiuos pakilios nuotaikos.

Po rungtynių rinktinės vyr. treneris Kazys Maksvytis sakė, kad nuotaika po tokios pergalės tikrai gera, tačiau rado ir šiokių tokių minusų.

„Buvome pasiruošę visiems scenarijams. Tikrai labai neblogos rungtynės su gera energija. Kažkiek galima prisikabinti prie atkovotų kamuolių, prie blogos trečio kėlinio pradžios ir paskutinės atkarpos, kur leidome varžovams priartėti. Tai kažkiek ir natūralu, kai susikrauni pranašumą, atsipalaiduoji, ko prašėme, kad neatsitiktų.

Puolimas visas rungtynes tenkino, pataikėme, gerai vaikščiojo kamuolys. Gynyboje gynėmės atkarpomis. Ypač džiugino atkarpa nuo pirmojo kėlinio pabaigos iki antro pabaigos.

Kažką pasibandėme iš naujo, rotavome minutes, negavome traumų ir tokiomis pakiliomis nuotaikomis einame į čempionatą“, – sakė treneris.

Šitos rungtynės turbūt buvo apie atsarginius žaidėjus ir juos reikėtų išskirti?

Be abejo, reikėtų. Deividas Sirvydis dar daugiau minučių nusipelnė nei žaidė. Apskritai antras penketas labai gerai davė energijos ypač gynybine prasme. Gražiai mėgavomės gynyba ir bėgome į greitą puolimą, bet čia nieko nereiškia, čia tik draugiškos rungtynės.

Kažkiek sužinojome, kokiame lygyje esame ir viskas prasidės nuo nulio.

Lyginant su tuo, kas buvo prieš metus, viduje mintys panašios?

Kažkiek labiau išryškinome vaidmenis ir pagal paskutines rungtynes padėjome neblogus žingsnius į priekį. Yra gerų ženklų.

Nors ir draugiškos rungtynės, kontakto buvo nemažai. Traumų pavyko išvengti, bet ar nebuvo nerimo, kad prie tokio kontakto gali kažkas atsitikti?

Latviai pradėjo pralaiminėti ir turbūt jiems tai nepatiko. Davė didesnį kontaktą, leido pasimušti, bet mes sutarėme, kad nekreipsime dėmesio, žaisime savo žaidimą. Didžiąją dalį neblogai su tuo tvarkėmės, išskyrus trečio kėlinio pradžią, kai kontaktas vėl mus išmušė. Tai geros kontrolinės rungtynės su geru kontaktu, čempionate bus panašiai. Keli sumušimai, kelios pramuštos nosys, bet nieko rimčiau nenutiko.

Ar triuškinanti pergalė pakelia nuotaiką?

Nuotaiką pakelia, tai parodo, kokioje formoje esi. Nežiūrėjome į latvius, žiūrėjome į save. Stengėmės išlaikyti fokusą 40 min, ne viskas pavyko. Į čempionatą išvažiuojame gana ramios nuotaikos. Ten prisidės stresas, šalutiniai faktoriai, tačiau tikiuosi, sugebėsime tai sukontroliuoti.

Kaip į vaidmenį įeina Donatas Motiejūnas?

Labai gerai. Jis nekelia scenų, dirba juodą darbą, nereikalauja išskirtinių sąlygų. Jis veteranas, profesionalas, geras pavyzdys visai komandai.

Kaip galima reziumuoti šią išvyką į Taivaną?

Įdomus turnyras. Svetingai priėmė ir organizacinis komitetas, ir sirgaliai. Iš turnyro gavome, ko norėjome, prisitaikėme prie klimato, iškovojome dvi pergales. Taivanas paliko gerus prisiminimus.

Ko įnešė Dalios Grybauskaitės apsilankymas rūbinėje?

Sužinojome apie ją likus kelioms dienoms. Kai toks žmogus aplanko, negalime nereaguoti. Tokie apsilankymai įkvepia, džiaugiamės, kad ji atėjo pas mus. Kiek teko pajusti, svetur lietuviai susivienija labiau nei namie, čia irgi buvo panašus jausmas.

Užbaigę šį kontrolinių rungtynių pasiruošimo etapą, pirmąsias savo rungtynes čempionate lietuviai sužais jau rugpjūčio 25-ąją, penktadienį. Pirmieji varžovai – Egipto ekipa.

Pasaulio taurės čempionatas vyks Filipinuose, Japonijoje ir Indonezijoje rugpjūčio 25 – rugsėjo 10 dienomis. Kaip įprasta, svarbiausias FIBA Pasaulio taurės rungtynes rodys TV3 kanalas, o visus čempionato susitikimus galės pamatyti „Go3“ televizijos žiūrovai.