Antradienio popietę Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė sužaidė paskutines kontrolines rungtynes. Prieš Latvijos rinktinę stoję lietuviai be pasigailėjimo įveikė „braliukus“ rezultatu 93:69.

Pirmasis kėlinys abiem komandoms prasidėjo apylygiai, tačiau jam įpusėjus Lietuvos rinktinė pradėjo rodyti uraganinį žaidimą. Spurtavę lietuviai nuo kaimynų atitrūko 21:12, o po Tomo Dimšos tritaškio skirtumas išaugo iki 14 taškų. Pabaigoje pirmojo ketvirčio lietuviai buvo atitrūkę 32:12.

Antrajame rungtynių kėlinyje lietuviai visiškai įsisiautėjo, o vienas labiausiai patyrusių Latvijos rinktinės krepšininkų NBA rungtyniaujantis Davis Bertanis užsidirbo antrąją nesportinę pražangą ir buvo išvarytas iš aikštės.

Toliau skriedami lietuviai po Margirio Normanto ir Deivido Sirvydžio taškų priekyje buvo jau beveik trimis dešimtimis taškų (50:21).

Tokį Lietuvos rinktinės dominavimą iliustravo ir galingas kapitono Jono Valančiūno dėjimas per Mareką Mejerį. Po antrojo kėlinio lietuviai pirmavo 61:26.

Nors pirmoje rungtynių pusėje latviai nuo tritaškio linijos nepasižymėjo, tačiau trečiojo kėlinio pirmąją minutę smeigė iškart du taiklius metimus iš toli.

Likus dviem minutėms netaiklų tritaškį metė Eimantas Bendžius, tačiau prieš jį prasižengia Latvijos rinktinės krepšininkas ir Lietuvos rinktinė tris taškus sau visgi įsirašo. Lietuvių persvara padidėjo iki 35 taškų ir, nors latviai laimėjo trečiąjį kėlinį, tačiau iki lygaus rezultato dar buvo toli (76:48).

Latviai paskutinį kėlinį atidarė ryžtingai ir pradėjo tirpdyti lietuvių sukrautą persvarą (76:53). Visgi Lietuvos rinktinė taip lengvai nepasidavė ir likus žaisti 6 min. persvara buvo vis dar įspūdinga (86:55).

Lietuva: Jonas Valančiūnas 16, Deividas Sirvydis 15, Donatas Motiejūnas 13, Tomas Dimša, Ignas Brazdeikis, Margiris Normantas ir Eimantas Bendžius po 8, Mindaugas Kuzminskas 7.

Latvija: Anžejus Pasečnikas 15, Kristeris Zorikas 11, Janis Timma ir Dairis Bertanis po 8, Artūras Žagaras 7, Aigaras Škele ir Marekas Mejeris po 6.

Iš viso kontrolinių rungtynių cikle lietuviai iškovojo penkias pergales (prieš Ukrainą, Sakartvelą, Suomiją, Puerto Riką ir Latviją) bei patyrė tris pralaimėjimus (prieš Suomiją ir dukart prieš Prancūziją).

Užbaigę šį kontrolinių rungtynių pasiruošimo etapą, pirmąsias savo rungtynes čempionate lietuviai sužais jau rugpjūčio 25-ąją, penktadienį. Pirmieji varžovai – Egipto ekipa.

Pasaulio taurės čempionatas vyks Filipinuose, Japonijoje ir Indonezijoje rugpjūčio 25 – rugsėjo 10 dienomis. Kaip įprasta, svarbiausias FIBA Pasaulio taurės rungtynes rodys TV3 kanalas, o visus čempionato susitikimus galės pamatyti „Go3“ televizijos žiūrovai.

Lietuvos rinktinės 12-tukas: Mindaugas Kuzminskas, Donatas Motiejūnas, Tadas Sedekerskis, Tomas Dimša, Eimantas Bendžius, Margiris Normantas, Jonas Valančiūnas, Ignas Brazdeikis, Vaidas Kariniauskas, Rokas Jokubaitis, Gabrielius Maldūnas ir Deividas Sirvydis.

Portalas nusigyveno su savo Grybauskaite! Šlykšti priešrinkiminė propaganda!
Be raudonosios tulpės greit ir nusišikt nebegalėsim....
Ar Kariniauskas su Maldūnu negalėtų būti tik rankšluosčių padavėjais žaidėjams,to užtektų jiems