12
V. Kariniauskas (Lukas Balandis/BNS)

Vilniaus „Rytas“ (1/1) dramatiškai įsirašė pirmą pergalę FIBA Čempionų lygos „Top 16“ etape.

12

Giedriaus Žibėno auklėtiniai namie 91:88 (25:27, 21:26, 18:14, 27:21) palaužė Sombatėjaus „Falco“ (0/2) klubą iš Vengrijos.

Vengrijos klubas geriau pradėjo susitikimą – „Rytui“ išsiveržus į priekį svečiai vis atsakydavo savo spurtu ir susigrąžindavo pranašumą, o antrame kėlinyje pirmą kartą susikrovė ir dviženklį pranašumą.

Trečiame kėlinyje vengrai vėl susigąžino didžiausią turėtą pranašumą – 65:55, bet „Rytas“ pelnė šešis taškus be atsako, kėlinį pabaigė Arno Butkevičiaus tritaškiu ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo tik trijų taškų deficitą.

Likus žaisti tris minutes „Falco“ pirmavo 82:81, bet tada Kennethas Smithas pelnė du taškus su pražanga, tritaškį pridėjo Gytis Radzevičius ir „Rytas“ šovė į priekį 87:82.

Vis tik „Falco“ ginklų nesudėjo – sumažino atsilikimą iki minimalaus, likus žaisti 30 sek.

Kamuolį užlaikęs K. Smithas nepataikė tritaškio, bet kamuolys aikštę paliko nuo varžovų. Šiems beliko griebtis pražangų taktikos – prie baudų metimo linijos stojo tas pats K. Smithas, realizavęs abu metimus – 91:88.

Po pertraukėlės varžovai per 4.7 sek. spėjo išsimesti sunkų tritaškį, bet jis tikslo nepasiekė ir vilniečiai triumfavo.

„Rytas“: I. Buva 20, V. Kariniauskas 17, A. Butkevičius 13, K. Smithas 9, L. Uleckas ir G. Radzevičius po 7, M. Normantas 6, T. Leissneris 5. M. Gidžiūnas 4, J. Williamsas 3.

„Falco“: S. Benke 17, Z. Perlas 16, B. Varadi 13.