34
K. Evansas. (nuotr. zalgiris.lt)

Kauno „Žalgirio“ (6/4) krepšininkai sėkmingai užbaigė dvigubą Eurolygos savaitę. Kazio Maksvyčio auklėtiniai penktadienio vakarą svečiuose 80:76 (24:31, 13:13, 22:17, 21:15) pranoko „Valencia“ (4/6) klubą.

34

Mačas prasidėjo uraganiniu komandų puolime, bet „Valencia“ visada išliko priekyje. Ispanai žalgiriečius ypač baudė tolimais metimais, o pirmajame kėlinyje pataikė net 5 iš 5.

„Žalgiris“ nors pats gerai puolė, bet turėjo daug problemų gynyboje, o varžovai po dešimties minučių pirmavo 31:24.

Po to situacija kiek stabilizavosi ir abi komandos kurį laiką strigo puolime. Visgi į visus kauniečių bandymus priartėti „Valencia“ krepšininkai sėkmingai atsakydavo ir išlaikė persvarą (44:37).

Po pertraukos „Žalgiris“ visada kvėpavo varžovams į nugarą. Trečiajame kėlinyje jie vis priartėdavo prie ispanų, bet šie čia vėl susikraudavo kiek solidesnę persvarą.

Visgi kėlinio pabaigoje po kelių gerų epizodų kauniečiai atsilikinėjo tik 59:61.

Ketvirtajame kėlinyje aikštėje užvirė labai atkakli kova. Kauniečiams pagaliau buvo pavykę persverti rezultatą (67:64), bet čia pat sėkmingomis atakomis atsakė šeimininkai ir jau jie vėl pirmavo 71:67.

Tačiau svarstyklės netrukus vėl buvo „Žalgirio“ pusėje, kuriuos tempė Keenanas Evansas. Labai svarbiu momentu penkis taškus pelnė ir Tyleris Cavanaugh ir „Žalgiris“ kiek atitrūko (76:71).

Per likusias kelias minutes aikštėje užvirė tikra drama. „Valencia“ nepasidavė ir priartėjo iki minimumo, o tada prasidėjo baudų metimų konkursas.

E. Ulanovas užtikrintai jas realizavo ir įtvirtino „Žalgirio“ pergalę 80:76.

„Žalgirį“ į priekį vedė Rolandas Šmitas, sužaidęs geriausią sezono mačą. Jis pelnė 19 taškų, atkovojo 7 kamuolius bei surinko 23 naudingumo balus.

Jam puikiai talkino K. Evansas, pelnęs 18 taškų ir atlikęs 5 rez. perdavimus.

Ispanijos klubo gretose rezultatyviausias buvo komandos lyderis Chrisas Jonesas, surinkęs 19 taškų ir atlikęs 7 rezultatyvius perdavimus.

„Valencia“: Chrisas Jonesas 19 (5 atk. kam., 7 rez. perd., 5 per. kam.), Jamesas Webbas 15, Jaredas Harperis 12, Klemenas Prepeličius 10, Bojanas Dubljevičius 9.

„Žalgiris“: Rolandas Šmitas 19 (7 atk. kam.), Keenanas Evansas 18 (5 rez. perd.), Ignas Brazdeikis 13, Edgaras Ulanovas ir Lukas Lekavičius – po 6, Tyleris Cavanaugh 5.