Treneris Gintautas Regina: Jonas Valančiūnas dar tik apšilinėja kojas

Nuo 1980 m. su trumpa pertrauka Vilniaus krepšinio mokykloje dirbantis Gintautas Regina užtikrina – trenerio darbas jam nė kiek nepabodo. G. Reginos koncepcijoje viskas prasideda nuo geros gynybos, tačiau pripažįsta: nemokėsi pulti – irgi nieko gero. „Iš žaidėjų visada reikalauju atiduoti maksimalias jėgas ginantis. Tuo pačiu puolėjas žaisdamas prieš maksimaliai besiginantį priešininką geriau ištobulina savo puolimo įgūdžius,“ - teigia treneris.

Nors per daugiau nei 30 metų darbo strategas gali džiaugtis gerokai prisidėjęs prie Jono Valančiūno, Antano Kavaliausko, Rimanto Kaukėno, Tomo Rimkaus, Klemenso Patiejūno, Pauliaus Dambrausko, Ovidijaus Varanausko ir kitų talentingų krepšininkų ugdymo, treneris kelia sau tikslą nesustoti – toliau ugdyti aukšto meistriškumo žaidėjus.

Specialistas pripažino, kad kelių dienų J. Valančiūno išvyka į Kanadą, kur lietuvis pasirašė solidžią sutartį su „Raptors“ klubu, pakenkė sklandžiam Lietuvos rinktinės pasiruošimui artėjančiam Europos čempionatui, tačiau iš to tragedijos nedarė.

REKLAMA

„Būtų nelogiška, jeigu treneriai neišleistų Jono pasirašyti naujos sutarties. Tikiu, kad per likusį laiką treneriai viską sudėlios taip, kad jis būtų pilnavertiškai „įvestas į žaidimą“. Be to, jis rinktinėje nėra naujokas ir gerai žino Jono Kazlausko sistemą. J. Valančiūno meistriškumas tikrai leis įsisavinti tas detales, kurios galbūt bus naujos visoje sistemoje“, - kalbėjo G. Regina. Tikslai – visada konkretūs ir stabilūs

– Prieš kelis metus sakėte, kad komandinį žaidimą turi žaisti individualiai pajėgūs krepšininkai. Turbūt šios filosofijos laikotės ir šiandien?

– Tai trenerio menas – sugebėti sudėlioti individualų ir komandinį žaidimą. Jeigu atletas bus labai pajėgus, tačiau žaidime „5 prieš 5“ jausis nejaukiai, neturės komandinio darbo disciplinos – nieko gero. Reikia dėlioti treniruočių planą taip, kad būtų laiko tobulinti jo meistriškumą bei skirti dėmesio taktikos dalykams. Aišku, sezono metu žaidžiant daug rungtynių kenčia individualus darbas. Tai bandau kompensuoti per rytines treniruotes – susiderinu laiką su moksleiviais ir dirbame ties jų įgūdžiais.

– Esate geležinės gynybos šalininkas...

– Jeigu mokėsi vien gintis ir negalėsi pulti, bus nelogiška. Mano darbo koncepcija tokia – iš žaidėjų visada reikalauju atiduoti maksimalias jėgas ginantis. Tuo pačiu puolėjas žaisdamas prieš maksimaliai besiginantį priešininką geriau ištobulina savo puolimo įgūdžius.

Kiekvienas treneris turi savo nuostatą ir jeigu ji pasiteisina – viskas gerai. Kuo krepšinis įvairesnis, tuo geriau, nes jis visų pirma žaidžiamas dėl žiūrovų. Aš manau, kad viskas prasideda nuo geros gynybos. Jeigu žaidėjas sugebės solidžiai gintis „1 prieš 1“, bus mažiau padėjimų, pagalbų, rotacijų, tada ir visai komandai bus lengva žaisti. Ne veltui sakoma, kad puolimas prasideda nuo gynybos.

– Užsiminėte apie norą ugdyti jaunimo rinktinės narius. Ar tarp dabartinių auklėtinių turite atitinkamų talentų?

– Žaidėjų, kurie galėtų ateityje pretenduoti į rinktines, tikrai yra. Viskas priklausys nuo jų noro tobulėti ir dirbti. Jie turi potencialo, bet reikia dar įdėti daug pastangų. Tuos moksleivius turėtų įvardinti kiekvienas treneris, kuris dirba su savo amžiaus grupe.

REKLAMA

– Artėja pagrindinis metų įvykis krepšinio pasaulyje – Europos čempionatas. Kokį įspūdį palieka reprezentacinė Lietuvos rinktinė?

– Sprendžiant iš Jono Kazlausko komentarų, turnyro Kaune metu komanda treniravosi pilnu pajėgumu 6 dienas iš eilės. Po tokių krūvių sportinė forma negali būti labai gera ir tai suprantama. Jos ir nereikia. Žinome, kad čempionatas prasideda rugsėjo pradžioje, o lemiamos kovos prasidės jam įpusėjus. Trenerių užduotis yra paruošti komandą taip, kad ta optimali forma didėtų palaipsniui. Kontrolinėse rungtynėse iki šiol matėme daug rotacijų, Jonas Valančiūnas sužaidė dar tik viename mače su Austrija ir dar tik apšilo kojas. Manau, rinktinė turėtų pirmenybes pradėti pakankamai gerai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų