Nesėkmingai pirmosios Eurolygos ketvirtfinalio serijos rungtynės susiklostė Monako „AS Monaco“ komandai su Donatu Motiejūnu.

Lietuvio atstovaujama ekipa namuose 67:79 (16:18, 17:18, 17:24, 17:19) nusileido Tel Avivo „Maccabi“ krepšininkams ir prarado namų aikštės pranašumą.

Serijoje iki trijų pergalių į priekį 1-0 įsiveržė Tel Avivo klubas.

D.Motiejūnas žaidė 26 minutes, per kurias pelnė 12 taškų (4/7 dvit., 0/1 trit., 4/7 baud.), atkovojo 6 atšokusius kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo 8 pražangas, padarė 2 klaidas, 2 sykius prasižengė ir surinko 16 naudingumo balų.

Pirmieji du kėliniai klostėsi apylygiai, tačiau situacija ėmė keistis po didžiosios pertraukos. Trečiajame kėlinyje svečiai surengė spurtą 9-0 ir pirmą kartą rungtynėse įgijo dviženklį pranašumą (36:47).

Aikštės šeimininkai sugebėjo kiek pristabdyti oponentus ir neleido šiems per daug pabėgti. Lemiamą ketvirtį šie pasitiko su 10 taškų deficitu (50:60).

Jį Tel Avivo komanda pradėjo sėkmingiau ir pelnė 6 taškus paeiliui bei privartė Saša Obradovičių prašyti pertraukėlės (50:66).

Nors Monako krepšininkai ant parketo sugrįžo su ugnele ir netrukus atsakė atkarpa 7-0 (57:66), tačiau netrukus sekė ir svečių atsakas, o skirtumas išaugo jau iki 17 taškų (57:74).

Rungtynių pabaigoje aikštės šeimininkai dar kiek ištirpdė atsilikimą, tačiau intrigos atkurti jau nepavyko – 67:79.

Pralaimėjusieji pataikė vos 15 proc. tritaškių. Tikslą pasiekė 4 metimai iš 26 šūvių. Daugiausiai tolimais metimais piktnaudžiavo Elie Okobo, kuris pataikė tik vieną iš 7.

Antrosios serijos rungtynės bus žaidžiamos ketvirtadienį Monake.

„AS Monaco“: Alpha Diallo (6/6 baud., 6 rez. perd.) ir Mike‘as Jamesas (5 rez. perd.) po 15, Elie Okobo (1/7 trit.) ir Donatas Motiejūnas po 12, Jordanas Loydas ir Donta Hallas po 4.

„Maccabi“: Wade‘as Baldwinas 20 (7/10 dvit., 1/3 trit., 3/4 baud., 6 rez. perd., 26 n. b.), Lorenzo Brownas 15, Joshas Nebo 12 (6/6 dvit., 8 atk. kam.), Bonzie Colsonas 11, Darrunas Hilliardas 10.