Tokijo olimpinės žaidynės prasidėjo – Griškonis ir moterys užtikrintai žengė toliau Kitiems nepasisekė

Mindaugas Griškonis pirmasis iš lietuvių stojo prie starto linijos Tokijo olimpinėse žaidynėse. M. Griškonis savo plaukime 2000 m vienviečių valčių irklavimo atrankoje finišavo antras ir iškopė į tolimesnį etapą, kitiems lietuviams sekėsi skirtingai.

36

Jūros miško kelio trasoje 35-erių lietuvis užtruko 7 min. 05,88 sek. Toliau žengė trys greičiausi šio plaukimo dalyviai.

Kanadietis Trevoras Jonesas trasą įveikė per 7 min. 04,12 sek.

(36 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvos irkluotojų atrankos plaukimai

Įveikus 500 metrų lietuvis užtikrintai pirmavo, artimiausią varžovą lenkdamas 1,5 sek. Įpusėjus distanciją M. Griškonį 1,64 sek. jau lenkė kanadietis, kuris per likusią distanciją ir išlaikė šį pranašumą.

Ketvirtame iš šešių atrankos plaukimų M. Griškonis rungėsi su keturiais olimpiečio duoną pirmąkart ragaujančiais atletais iš Saudo Arabijos, Turkijos, Kanados ir Bermudų.

M. Griškoniui tai – ketvirtosios olimpinės žaidynės.

„Vertinu neblogai. Kaip kalbėjome ir jis sakė, tai sunkoka kvėpuoti. To ir tikėjomės tokiomis oro sąlygomis. Pirmas startas jam buvo prasikvėpavimas. Startas geras, finiše irgi viskas gerai. Pirmos lenktynės, pirmas pabandymas yra neblogas“, – po finišo sakė sportininko treneris Kęstutis Keblys.

Savo akimis pamatyti M. Griškonio startą galite čia:

Kiek vėliau Saulius Ritter ir Aurimas Adomavičius plaukė dviviete valtimi. Iš viso buvo trys plaukimai, o lietuviai startuos paskutiniajame. Mūsiškiai finišavo ketvirti savo plaukime, nuo lyderių atsilikę net 14,8 sek.

Šeštadienį jie startuos paguodos plaukime ir sieks bilieto toliau.

„Prie karščio jau įpratę, nelabai trukdė. Bet antroje distancijos pusėje nesuirklavome taip, kaip galėjome. Bandysime rytoj geriau. Manau, kad pritrūko keletos treniruočių, kad pilnai nušlifuotume techniką, pajaustume vandenį“, – sakė A. Adomavičius.

Vyrų startą pamatykite čia:

Milda Valčiukaitė ir Donata Karalienė startavo netrukus po vyrų. Trečiajame ir paskutiniame šios rungties moterų plaukime jos trasą įveikė per 6 min. 50 sek. ir 38 sek. Jas aplenkė tik nyderlandų sportininkės, distanciją nuplaukusios 0,48 sek. greičiau. Toks rezultatas suteikia vilčių, kad mūsiškės kovos dėl medalių.

Sportininkių pasirodymą galite pamatyti čia:

„Tikėjomės šiek tiek geriau, džiaugiamės, kad iš karto žengėme į kitą etapą, nereikės startuoti rytoj. Kai ką padarėme gerai, kai ko pritrūko. Bandysime iki pusfinalio pasitaisyti.

Norėjome išeiti geriausiomis pozicijomis, finiše pralošėme, idealiu variantu norėjome laimėti“, – po finišo sakė jos.

Vyrų keturvietės starte paskutinę sekundę į Tokijo žaidynes įšokę Armandas Kelmelis, Martynas Džiaugys, Dovydas Nemeravičius ir Dominykas Jančionis 2000 m trasoje savo plaukime tarp penkių komandų liko paskutinai. 

Jie užtruko 6 min. 03,07 sek. , nuo pirmų atplaukusių nyderlandų mūsiškiai atsiliko net 23,27 sek.

Jų taip pat laukia paguodos plaukimas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų