Tekvondo atstovė Tvaronavičiūtė Bulgarijoje sieks kelialapio į olimpiadą

Pajėgiausia Lietuvos tekvondo sportininkė Klaudija Tvaronavičiūtė penktadienį Sofijoje stos į kovą dėl kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes. Svorio kategorijoje iki 67 kg varžysis 17 kovotojų.

Lietuvos rinktinės lyderei burtai nebuvo palankūs, nes į aukštesnę svorio kategoriją prieš pusmetį perėjusi sportininkė neturi sukaupusi reitingo taškų. Todėl ji buvo nublokšta į vieną pogrupį su pajėgiausia turnyro kovotoja prancūze 26 metų Magda Wiet Henin.

Prancūzijos rinktinės lyderė olimpiniame kyorugi reitinge užima 7 vietą, o kelialapius be atrankos gavo tik pirmosios penkios šio reitingo lyderės. Penketuke yra net trys europietės – kroatė Matea Jelič, turkė Nur Tatar Askari ir britė Lauren Williams.

Klaudijai pirmame etape teks stoti į kovą su Norvegijos sportininke Mari Romundset Nilsen. Ši 17-metė kovotoja taip pat neturi reitingo, bet šios aštuntfinalio kovos favorite laikoma daugiau tarptautinių turnyrų patirties sukaupusi lietuvė.

Viso atrankos turnyro favoritė M. Wiet Henin pirmąją kovą praleis ir į kelialapių dalybas jungsis nuo ketvirtfinalio.

„Klaudijos forma yra gera, prieš pat atranką dvi savaites dalyvavome stovykloje Vokietijoje. Visi akcentai – į pirmą kovą, o po to matysime, – sakė treneris Aurimas Masys. – Šis turnyras parodys, kaip sugebėjome pasirengti per pandemiją, kaip prisitaikėme prie naujos svorio kategorijos.“

Treneris A. Masys pripažino, kad burtai nebuvo patys palankiausi: „Kita vertus, jei ne antroje, tai trečioje kovoje būtų tekusi kuri nors favoritė, o silpnų čia nėra. Norint laimėti olimpinį kelialapį, yra tik vienas kelias – būtina įveikti tris etapus.“

Olimpinės kvalifikacijos turnyro abu į finalą iškopę kovotojai gaus išsvajotuosius kelialapius, tad finalinės kovos dėl traumų prevencijos net nebus rengiamos.

Į žaidynes iš kiekvienos pasaulio valstybės gali patekti ne daugiau kaip po du kovotojus vyrus ir dvi moteris. Ši griežta taisyklė nubarstė ne vieną labai pajėgų sportininką.

Ne išimtis – ir moterų svorio kategorija iki 67 kg, kurioje neliko Serbijos, Didžiosios Britanijos žvaigždžių. Dėl valstybėms taikomų kvotų su olimpine svajone teko atsisveikinti net ir neseniai Europos čempione tapusiai kroatei Brunai Vuletič, mat olimpiniame kyorugi reitinge pirmąją vietą užima jos tautietė M. Jelič.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų