52
G. Žibėnas (nuotr. LKL.lt)

Vilniaus „Rytas“ (7/1) sekmadienį Kaune pratęsė „Žalgirio“ agoniją – prie aštuonių pralaimėjimų Eurolygoje pridėjo ir pirmąjį Lietuvos krepšinio lygoje. Visą mačą dominavę Giedriaus Žibėno auklėtiniai susvyravo tik mačo pabaigoje, bet treneris džiaugėsi pavykusiu planu ir auklėtinių atsidavimu.

52

„Rytas“ svečiuose buvo stipresnis 84:75 (21:18, 25:8, 17:21, 20:28). Iki šiol vilniečiai Kauno „Žalgirio“ arenoje buvo laimėję didžiausiu trijų taškų skirtumu.

Ilgą laiką skirtumas tarp ekipų svyravo tarp 15-18 taškų, o iki vienženklės ribos sumažėjo tik mačo pabaigoje, kai savo šou pradėjo L. Lekavičius. Gynėjas vien per ketvirtą kėlinį pelnė net 16 taškų, o mačą baigė su 23 taškais, 5 taikliais tritaškiais ir 28 naudingumo balais.

„Rytui“ pusę komandos taškų surinko du žaidėjai – Ivanas Buva ir Mindaugas Girdžiūnas pelnė po 21 tašką.

„Pavykusios rungtynės mums. Kontroliavome rungtynes nuo pradžių iki pabaigos, gale „Žalgiris“ ėjo va bank, o mes per anksti patikėjome pergale. Pagarba žaidėjams, visas užduotis padarė. Mano nuomone, kad šiandien buvo sušvilpta daug pigių pražangų mums“, – teigė G. Žibėnas, galvoje pirmiausiai turėjęs Maurice’ą Ndourą, kuris per septynias minutes išnaudojo penkių pražangų limitą. – Labai gerai įėjo suolas ir nebuvo skirtumo tarp pirmo ir kito penekto. Buvome pasiruošę kovai, visi vienas už kitą stovėjome ir tai davė rezultatą“.

Net keturi „Žalgirio“ žaidėjai surinko neigiamą naudingumo balų skaičių, o antrą kėlinį 25:8 laimėjęs „Rytas“ vienu metu pirmavo net 24 taškais. G. Žibėnas gana aiškiai įvardino visus svarbiausius akcentus, per kuriuos baudė varžovus abejose aikštės pusėse.

„Puolime norėjome pajungti visus žaidėjus, nežaisti statiškai per Ivaną Buvą, kas kartais veda mus pačius iš proto. Geriausias vienas prieš vieną krepšinyje yra sukurtas iš close-out situacijų, o čia „Žalgiris“ eina labai sąžiningai, todėl norėjome mušti per čia.

Gynyboje reikėjo žiūrėti stiprias rankas, stabdyti Joshą Nebo kaip įmanoma anksčiau ir prižiūrėti jų metikus. Naikinti kiekviena užtvarą ir būti kontakte su metikais“, – pasakojo G. Žibėnas.