52
M. Blaževičius (nuotr. LKL.lt)

Katastrofiškas Kauno „Žalgirio“ (8/1) sezonas tęsiasi – prie istorinės duobės Eurolygoje prisidėjo ir Vilniaus „Ryto“ (7/1) antausis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) derbyje. Kaune dominavę Giedriaus Žibėno auklėtiniai išrašė šalies čempionams pirmą sezono pralaimėjimą nacionalinėse pirmenybėse. Ir jis būtų buvęs gėdingas bei triuškinantis, jeigu ne Luko Lekavičiaus šou ketvirtame kėlinyje.

52

„Rytas“ svečiuose buvo stipresnis 84:75 (21:18, 25:8, 17:21, 20:28). Iki šiol vilniečiai Kauno „Žalgirio“ arenoje buvo laimėję didžiausiu trijų taškų skirtumu.

Ilgą laiką skirtumas tarp ekipų svyravo tarp 15-18 taškų, o iki vienženklės ribos sumažėjo tik mačo pabaigoje, kai savo šou pradėjo L. Lekavičius. Gynėjas vien per ketvirtą kėlinį pelnė net 16 taškų, o mačą baigė su 23 taškais, 5 taikliais tritaškiais ir 28 naudingumo balais.

„Rytui“ pusę komandos taškų surinko du žaidėjai – Ivanas Buva ir Mindaugas Girdžiūnas pelnė po 21 tašką.

Net keturi „Žalgirio“ žaidėjai surinko neigiamą naudingumo balų skaičių.

Vienas jų buvo dar vienas tragiškas rungtynes sužaidęs Edgaras Ulanovas – išėjęs į aikštę pirmame kėlinyje jis padarė tris klaidas lygioje vietoje perduodamas kamuolį, o pirmo kėlinio pabaigoje galėjo pats pabaigti greitą ataką, bet vietoj to nepatogiai numetė kamuolį Artūrui Milakniui. Puolėjas sužaidė nepilnas penkias minutes ir nuo suolo daugiau nepakilo.

Prie puolėjo pavardės po mačo švietė -2 naudingumo balai. Minusą ženklą ties savo pavarde taip pat matė Tyleris Cavanaugh, Nielsas Giffey, ir Tai Websteris.

„Rytas“ į priekį išsiveržė pirmame kėlinyje trumpą atkarpą laimėjęs 7:0, tačiau didelės persvaros susikrauti nesugebėjo – 21:18.

Vis tik antrasis kėlinys buvo puiki šio sezono „Žalgirio“ žaidimo iliustracija – kauniečiai beveik šešias minutes nepelnė taškų, puolime neturėjo jokių idėjų ir ketvirtį pralaimėjo net 8:25. Rezultatas būtų dar klaikesnis, jeigu ne A. Milaknio tritaškis paskutinėmis kėlinio sekundėmis.

Tai buvo pirmas „Žalgirio“ tritaškis rungtynėse, kai „Rytas“ jų jau buvo pataikęs keturis. Vienu metu komandas skyrė net 24 taškai.

Ilgą laiką „Žalgiris“ nieko nesugebėjo padaryti, kol individualiais veiksmais stebuklus pradėjo išdarinėti L. Lekavičius, buvęs vieninteliu šviesuliu merdinčiame „Žalgiryje“.

Mažylis per kelias minutes susmeigė tris tritaškius ir likus žaisti kiek daugiau nei dviems minutėms kauniečiai pagaliau sugebėjo sumažinti atsilikimą iki vienženklio – 65:73.

Dar penkis iš eilės taškus pelnęs L. Lekavičius leido nukirpti atsilikimą iki penkių, bet kitoje aikštės pusėje „Žalgiris“ dukart leido „Rytui“ kartoti ataką ir trečias kartas nemelavo – K. Smithas pataikė iš toli ir uždarė rungtynes.

„Žalgiris“: L. Lekavičius 23, J. Nebo 12 (8 atk. kam.), M. Kalnietis ir A. Milaknis po 8, Z. Dragičius 7, J. Strelniekas 6, M. Blaževičius 5, T. Cavanaugh 4, T. Websteris 2, N. Giffey, K. Lukošiūnas ir E. Ulanovas po 0.

„Rytas“: I. Buva ir M. Girdžiūnas po 21, L. Uleckas 11, K. Smithas 9, G. Radzevičius 7, M. Normantas 6, M. Tejičius 4, A. Butkevičius 3, M. Ndouras 2.