Jamesas Hardenas pelnė 50 taškų, tačiau jo atstovaujama Hjustono „Rockets“ (13/7) ekipa svečiuose po dviejų pratęsimų 133:135 (25:27, 38:32, 34:22, 18:34, 11:11, 7:9) nusileido San Antonijaus „Spurs“ (8/14) ekipai.

J. Hardenas galėjo turėti dar dviem taškais daugiau, o rungtynės pasibaigti be pratęsimų, tačiau kai aštuntą ketvirtojo kėlinio minutę, „Rockets“ pirmaujant 102:89, J.Hardenas perėmė kamuolį aikštės viduryje ir visiškai netrukdomas bandė atlikti dėjimą – kamuolys kurioziškai iššoko iš krepšio ir nuskriejęs į užribį atiteko „Spurs“ komandai.

Po rungtynių pasirodė NBA vyriausiojo teisėjo Jameso Caperso analizė apie buvusį epizodą ir paaiškino, kodėl šis epizodas nebuvo peržiūrimas.

„Peržiūrėti šį epizodą jie paprašė tik minutės pertraukėlės pabaigoje, tačiau tai jau buvo padaryta per vėlai. Negaliu pasakyti, ar pasakiau jiems, kad tai buvo padaryta per vėlai, ar ne“, – kalbėjo J.Capersas. „Tai galėjo būti peržiūrėta, tačiau tu turi 30 sekundžių langą to paprašyti, tuo tarpu kol jie protestavo tokį sprendimą, tas langas praėjo ir nebegalėjo to padaryti. Jis dėjo taip stipriai, kad tinklelis apsisuko ant lanko, todėl tai turėjo būti sutvarkyta, o taškai – įskaityti“.

Transcript: NBA Referee James Capers Comments to Pool Reporter after Rockets – Spurs game. pic.twitter.com/rVD6HF9Tca

— NBA Official (@NBAOfficial) December 4, 2019

Pakartojimo metu aiškiai matosi, kad kamuolys jau buvo krepšyje.

Šaltiniai iš „Rockets“ ekipos pranešė, kad komanda optimistiškai vertina tai, kad NBA imsis veiksmų dėl šio metimo – skirdamas pergalę „Rockets“ arba liepdamas pakartoti galutinį 7 min. 50 sekundžių žaidimą.

A Rockets source is optimistic that the NBA office will take action regarding James Harden's dunk that didn't count, either awarding the win to Houston or ordering that the final 7:50 be replayed because the Rockets outscored the Spurs in regulation. The Rockets believe a...