Šį savaitgalį Lietuvos dailiojo čiuožimo atstovai varžėsi net trijose tarptautinėse dailiojo čiuožimo varžybose, kurios yra Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) varžybų sąraše.

Dortmunde (Vokietija) vykusiose NRW Trophy 2021 varžybose jaunių grupėje (iki 15-likos metų) Kauno sporto mokyklos „Startas“ auklėtinė Agnė Ivanovaitė (trenerė L.Vitkauskienės) iškovojo antrąją vietą.

Pažymėtina, kad ši sportininkė po trumposios programos buvo pirma iš 16 sportininkių, o pračiuožusi laisvąją programą užėmė antrąją vietą. Jaunių grupės nugalėtoja tapo Vokietijos atstovė Anna Gerek, trečią vietą užėmė taip pat Vokietijos atstovė Jenna Louisa Klemm.

Moterų grupėje, kurioje varžėsi 12 atstovių iš 9 valstybių. Kauno sporto mokyklos „Startas“ auklėtinė Elžbieta Kropa (treneris D. Kozlov) beveik 10 taškų pagerino praeito sezono rezultatą ir surinkus 144,01 tašką bendroje įskaitoje užėmė aukštą 6 vietą. Tai buvo pirmosios šio sezono sportininkės varžybos, kuriose ji pirmą kartą atliko kaskadus su dviem trigubais šuoliais abiejose programose. Moterų grupės nugalėtoja tapo Olandijos atstovė Lindsay Van Zundert, antra - Prancūzijos čiuožėja Lea Serena, trečia - Švedijos atstovė Josefin Taljegård.

Šiose varžybose taip pat dalyvavo ir jaunoji šokių ant ledo pora Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala (treneris M.Margaglio). Šiems sportininkams tai jau trečiosios naujo sezono varžybos. Trumpojoje programoje surinkę 56,17 taškų užėmė 4 vietą bei pagerino savo trumposios programos rezultatus surinktus varžybose Suomijoje (52,87 taškai) bei Prancūzijoje (50,11 taškų).

Puikai atlikę laisvąją programą šokėjai ant ledo surinko 82, 92 taškus ir bendroje įskaitoje, užimdami 4 vietą, išliko arti nugalėtojų pakylos. Verta paminėti, kad bendroje įskaitoje surinkdami 139, 09 taško, jie pagerino savo šio sezono varžybų rezultatus (Suomija – 125,79 taškai, Prancūzija – 112, 87 taškai). Šokėjų ant ledo varžybas nugalėjo Suomijos atstovai Yuka Orihara ir Juho Pirinen, antri Prancūzijos atstovai Natacha Lagouge ir Arnaud Caffa, o treri – suomiai Jasmine Tessari ir Stephane Walker.

Taip pat šį savaitgalį vykusiose tarptautinėse dailiojo čiuožimo varžybose Volvo Open Cup Rygoje (Latvija) Lietuvą atstovavo Kauno sporto mokyklos „Startas“ auklėtiniai jaunimo ir jaunių grupėse.

Jaunimo merginų grupėje (iki 19-likos metų), kurioje varžėsi 21 čiuožėja iš 14 valstybių. Selina Kaneda (treneris D.Kozlov) užėmė aukštą 6 vietą, pagerindama savo asmeninį rezultatą abiejose programose. Pažymėtina, kad ši sportininkė mokėdama puikiai perteikti muziką bei ją išgyventi abiejose programose surinko daugiausiai taškų už programos komponentų išpildymą iš visų jaunimo grupės čiuožėjų. Meda Variakojytė (trenerė I. Paulaitienė) bendroje įskaitoje užėmė 13 vietą.

Jaunių grupėje (iki 15 metų) Mantas Gryba užėmė 5 vietą, o jo sesuo Ieva Grybaitė 10 vietą, abu sportininkus treniruoja Indrė Paulaitienė.

Paskutinėse, šio savaitgalio, tarptautinėse dailiojo čiuožimo varžybose Tayside Trophy 2021 Dundee mieste (D.Britanija) mūsų šalį atstovavo Aleksandra Golovkina (treneris D.Richardson). Ši čiuožėja po puikiai ir be klaidų atliktos trumposios programos užėmė 3 vietą tarp 12 dailiojo čiuožimo atstovių.

Už techniką surinkusi 31,04 taško ši čiuožėja įvykdė techninį trumposios programos kvalifikacinį normatyvą pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatui. Po laisvosios programos čiuožėja smuktelėjo į 4 vietą. Šių varžybų nugalėtoja tapo Didžiosios Britanijos atstovė Natasha Mckay, antra Bulgarijos atstovė Alexandra Feigin, trečia čekė Eliska Brezinova.