Staigmeną Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate pateikė Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai rungtynėse namuose – 75:73 (20:26, 16:14, 18:14, 21:19)įveikę Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą.

Pirmoje rungtynių dalyje pranašumą turėjo „Pieno žvaigždžių“ krepšininkai, kurie tiek pirmojo kėlinio pabaigoje turėjo dviženklį pranašumą – 12:22. „Lietkabelio“ ekipa vedina kroato G.Vrbanco ne kartą mažino deficitą iki minimalaus, tačiau perlaužti rungtynių eigos po pirmosios mačo dalies nepavyko – 36:40.

Rungtynių scenarijus ėmė kisti trečiajame kėlinyje, kurio metu A.Brazio auklėtiniai po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį – 46:43. Varžovai neleido didint persvaros „Lietkabeliui“ ir prieš lemiamą kėlinį rezultatas buvo lygus – 54:54.

Ketvirtajame ketvirtyje „Pieno žvaigždės“ pabandė atitrūkti – 55:60 (33 min.). R.Olanderio, M.Kazono bei D.Leonardo pastangomis „Lietkabelis“ susigrąžino persvarą – 62:60. Prieš prasidedant paskutinei minutei panevėžiečių pranašumas buvo minimalus – 65:64.

Likus žaisti 46 sekundes tritaškį iš maždaug 8 metrų pataikė D.Leonardas – 68:64. Pasvalio komanda atsakė A.Kudrautsau šūviu iš toli – 68:67. Kitos atakos metu buvusį „Lietkabelio“ pranašumą sugrąžino M.Kazonas – 71:67. Nutolusius varžovus pasvaliečiai dar bandė vytis pražangomis, tačiau A.Brazio krepšininkų rankos lemiamu metu nuo baudų metimo linijos nedrebėjo – 75:73.

Rezultatyviausiai „Lietkabelio“ komandoje rungtyniavo kroatas Goranas Vrbancas, surinkęs 25 taškus (3/6 tritaškių), 13 – pridėjo Darrickas Leonardas, 9 – įmėtė Ivanas Neliubovas, 8 – Mantas Kazonas.

„Pieno žvaigždžių“ komandoje išsiskyrė Aleksandras Kudrautsau, pelnęs 17 taškų, 16 – surinko Egidijus Dimša, 11 – įmėtė Žygimantas Jonušas, 10 – Artūras Jomantas.

Kitas rungtynes „Lietkabelio“ krepšininkai žais trečiadienį nuo 19 val. Vilniuje su „Lietuvos ryto“ komanda. Tai bus Lietuvos krepšinio lygos (LKL) susitikimas.