VTB Jungtinės krepšinio lygos vykdantysis direktorius ir krepšinio treneris Tomas Pačėsas praėjusį savaitgalį stebėjo Eurolygos finalo ketverto kovas Italijoje, o dabar jau įsisuko į svarbiausias kovas Jungtinėje lygoje ir finalus Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Pats buvęs krepšininkas teigia, kad vos viena Klaipėdos „Neptūno“ komandos pergalė LKL finalo serijoje galėtų stipriai sumaišyti kortas, rašo krepsinionuomone.blogas.lt.

„Jeigu „Neptūnui“ pavyks laimėti vienerias rungtynes namuose ir padidinti seriją ne iki keturių pergalių, o iki penkių ar šešių, tada „Neptūnas“ galės tikėtis dovanos ar realaus šanso triumfuoti LKL“, - teigia T.Pačėsas.

VTB Jungtinės krepšinio lygos vykdantysis direktorius taip pat pabrėžia, kad jau sulaukė keleto Lietuvos klubų prašymų priimti į Jungtinės lygos čempionatą. T.Pačėsas pasakoja, kad šiuo metu vyksta kalbos ir artimiausiu metu bus priimti sprendimai.

- Prasideda Lietuvos krepšinio lygos finalai. Kaip manote, ar „Neptūnui“ pavyks pasipriešinti „Žalgiriui“?

REKLAMA

Manau, kad ilgesnė Lietuvos krepšinio lygos finalo serija yra palankesnė „Neptūnui“. Jeigu „Neptūnui“ pavyks vienerias rungtynes laimėti namuose ir padidinti seriją ne iki keturių pergalių, o iki penkių ar šešių, tada „Neptūnas“ galės tikėtis dovanos ar realaus šanso triumfuoti LKL. „Žalgirio“ veteranams ilgesnėje serijoje yra sunkiau žaisti, todėl šioje vietoje matau „Neptūno“ privalumą. O kaip susiklostys rungtynės, tai čia kiekvieną finalo serijos dieną bus vis naujas klausimas. Kiekvienos dienos forma lems, kuri komanda laimės. „Žalgiris“ yra favoritas, o „Žalgirio“ priekinė linija yra galinga ir dvikovoje su „Neptūnu“ turės milžinišką persvarą.

- Prienų „TonyBet“ skelbė, kad jie norėtų nežaisti mažojo LKL finalo. Kaip manote, ar toks dalykas įmanomas?

Man labai sunku komentuoti šią situaciją. Iš komercinės pusės, tai tokios Prienų „TonyBet“ komandos kalbos gal ir turi loginio pagrindo. Tačiau iš sportinės pusės ir Lietuvos krepšinio lygos reglamento, tai nereikėtų keisti taisyklių, kad viena komanda galėtų sutaupyti pinigų. Tai gali būti skausminga, tačiau reikia laikytis sportinių principų ir viską išspręsti sportiniu keliu. Negalima visko suversti finansinei situacijai, nes daug klubų turi skolų ir įsipareigojimų.

Aš labai gerbiu „TonyBet“ komandos vadovą Aurimą Bartušką ir trenerį Virginijų Šeškų, kurie laiko visą Prienų krepšinio istoriją. Šie du vyrai yra tikrai ambicingi ir, manau, čia daugiau emocijų proveržis, o ne patvirtintos kalbos ir galvoju, kad nereikėtų visko priimti už gryną pinigą. Virginijus Šeškus mėgsta kartais nustebinti Lietuvos krepšinio visuomenę ir jam tai eilinį kartą pavyko.

- VTB Jungtinėje lygoje šiuo metu vyksta atkrintamosios varžybos. Kaip galite įvertinti šį sezoną?

Manau, kad viskas klostosi tikrai neblogai. Pastaruoju metu buvo keletas niuansų dėl tvarkaraščių, tačiau mes kiekvienais metais stengiamės atsižvelgti į komandų pageidavimus. Buvo atgarsių Lietuvoje, Rusijoje, kitose šalyje, tačiau prieš sezoną mes aktyviai deriname kalendorinius dalykus su komandomis. Viskas buvo nutarta, o eigoje keisti mes nelabai norime ir nelabai galime. Visada būna įvairių klausimų, tačiau juos visus mes sprendžiame labai operatyviai.

REKLAMA

Labiausiai mus džiugina sportinis lygis, kuris pakilo. Matome, kad ketvirtfinalio serijoje Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ prieš CSKA ekipą pirmauja 2-0. „Nižnij Novgorod“ komanda „sausu“ rezultatu 3-0 įveikė Maskvos srities „Chimki“ krepšininkus. Komandos tikrai pasitempė. Į kitą etapą pateko ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda, tačiau ir jam teko sužaisti keletą sunkių rungtynių. Atkaklios ir įdomios kovos leidžia manyti, jog viskas vyksta teigiama linkme.

- Ketvirtfinaliuose didžiausias staigmenas pateikė CSKA ir „Chimki“ klubai. „Chimki“ jau iškrito, o ar pavyks atsitiesti CSKA?

Manau, kad CSKA yra pajėgi laimėti trejas likusias rungtynes. Tačiau reikia pripažinti, jog „Lokomotiv-Kuban“ komandai gerai sužaisti reikia vos vienerias rungtynes iš trijų, o vadintiems serijos favoritams visas tris. Manau, grandai šiuo metu yra nepavydėtinoje situacijoje, nors dar gali pakreipti seriją savo naudai. Visoms komandos reikės atiduoti daug fizinių ir psichologinių jėgų. Kova dar prieš akis, tačiau jau CSKA komandos nelaikyčiau favorite.

- „Neptūnas“ skelbė, kad turi vietą kito sezono Jungtinėje lygoje. Kokie dar Lietuvos klubai gali ten žaisti?

Tikrai yra komandų, kurios nori kitą sezoną dalyvauti Jungtinės lygos kovose, tačiau visi dar sprendžia savo reikalus. Be šį sezoną VTB Jungtinėje lygoje dalyvavusių komandų norą pareiškusios žaisti yra ne viena ir ne dvi komandos, jos jau yra parašiusios prašymus. Jau netolimoje ateityje jas reikės įvardinti ir tada sėsti prie bendro derybų stalo. Lietuvos krepšinio lygos pozicija turi būti aiški ir tada bendromis jėgomis, bendrais interesais reikės rasti optimalius būdus, kaip žaisti toms komandoms Jungtinėje lygoje, kaip padėti, kaip vystyti bendrą krepšinį.

Daug kas priklausys nuo situacijos Ukrainoje, tačiau matome, kad ji mažai keičiasi ir prognozuoti ją į geresnę pusę vargu ar galima. Jungtinėje lygoje žaidė dvi Rytų Ukrainos komandos – Mariupolio „Azovmaš“ ir „Doneck“, todėl labai mažai šansų, kad kitą sezoną Jungtinėje lygoje žais šios komandos. Ten žmonės šiuo metu turi kitų problemų. Mano nuomone, būtų puikus variantas jeigu šios vietos atitektų Lietuvos klubams.

REKLAMA

Kiek Lietuvos klubų gali žaisti, tai diskusijų klausimas. Žinoma, reikia, kad klubas atitiktų reglamentą. Komanda turi atitikti biudžeto ir salės reikalavimus, tačiau tie klubai, kurie žaidžia LKL, tai jie gali atitikti ir Jungtinės lygos reikalavimus. Praėjusiame sezone dalyvavo Talino „Kalev“, Rygos VEF, Minsko „Cmoki“ klubai, todėl tikiu, kad ir Lietuvos klubai gali būti konkurencingi net esant mažesniam biudžetui.

Aš asmeniškai, tai labai norėčiau, kad kuo daugiau klubų žaistų ir turėtų naudą tiek sportine, tiek finansine prasme. Ta reikią sudėlioti, turi diskutuoti Jungtinės lygos vadovybė ir LKL vadovybė, manau, tai netolimos ateities klausimas. Bendraujame tiek su ponu Remigijumi Milašiumi, tiek su ponu Romualdu Brazausku ir, manau, konstruktyvumas duos naudos.

- Kokia situacija su Kauno „Žalgiriu“? Ar jie rungtyniaus Jungtinėje lygoje?

„Žalgiris“ turi savo poziciją ir kiekvienas klubas laikosi savo nuomonės. Kauniečiai eilę metų žaidė Jungtinėje lygoje, dabar nežaidžia, nes turi kitą poziciją, kitus šeimininkus. Aš nelabai žinau ir nelabai noriu gilintis. Mes su visais gražiai sutariame, su visais bendraujame, neseniai ir mūsų generalinis direktorius bendravo su Pauliumi Motiejūnu. Pokalbiai vyksta, jie yra konstruktyvūs. Mes negalime priversti klubų žaisti Jungtinėje lygoje. Tai yra noro reikalas. Nori žaidi Jungtinėje lygoje, nori Eurolygoje, nori Europos taurėje, nori Baltijos lygoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų