0

Sekmadienio vakarą Svencelėje finišavo tris dienas varžęsi burlentininkai ir jėgos aitvarų sporto atstovai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos ir Prancūzijos. Savaitgalį čia vyko tarptautinių „Neilpryde Baltic Cup“ ir „Formula Windsurfing European Cup“ varžybų Lietuvos etapas bei jėgos aitvarų „Kiteboard Race“ lenktynės, teigiama pranešime spaudai.

Maždaug 60 sportininkų varžėsi keliose klasėse. Burlenčių „Raceboard“ klasėje dominavo lietuviai: pirmasis užtikrintai atplaukė Darius Daraška, antrasis buvo Paulius Satkauskas, trečiasis – Karolis Žakšauskas. „Formula“ klasėje geriausius rezultatus parodė nuo pat pirmos dienos lyderio poziciją užsiėmęs latvis Janis Preiss. Dėl antrosios vietos vyko aršesnė kova. Ją iškovojo lenkas Filipas Korczyckis, o trečiasis liko estas Martinas Ervinas. Bendrojoje įskaitoje nugalėjo Janis Preissas. „Kiteboard Race“ lenktynėse buvo daugiausia intrigos, tačiau nepralenkiamas liko sportininkas iš Maskvos – Ivanas Doroninas. Antrąją vietą iškovojo geriausiu Lietuvos jėgos aitvarų sporto atstovu vadinamas Viktoras Šeputa, o trečiasis liko estas Ranno Rummas.

Varžybų dalyviai ir organizatoriai džiaugėsi, kad gamta nepagailėjo vėjo – pavyko įvykdyti 11 startų iš 12 galimų. „Šį kartą galime tik pasidžiaugti oro sąlygomis – pūtė ir silpnas, ir stiprus vėjas, todėl buriuotojai turėjo galimybę pademonstruoti savo meistriškumą“, – pasakojo vienas iš varžybų teisėjų Mindaugas Čirvinskas.

Pirmąją dieną pūtęs 5–6 m/s šiaurės, šiaurės vakarų vėjas vėliau sustiprėjo iki 7 m/s ir laikėsi praktiškai stabilus. Antrąją dieną pūtė 8–10 m/s šiaurės rytų krypties vėjas. Tiesa, vėliau nurimo iki 5–6 m/s. Sekmadienį žiūrovus nudžiugino saulė o sportininkus – gana pastovus 6–8 m/s pietų, pietvakarių vėjas.

„Neilpryde Baltic Cup“ varžybos šiemet įgavo ypatingą svarbą, nes pirmą kartą Lietuvos burlenčių sporto istorijoje buvo pripažintos Europos burlenčių „Formulės“ klasės etapu („Formula Windsurfing European Cup“). Tris dienas vykusių varžybų taškai įtraukiami skaičiuojant pasaulinį „Formula Windsurfing“ buriuotojų reitingą. Jėgos aitvarų sportininkų iškovoti balai taip pat įskaitomi reitinguojant geriausius pasaulio jėgos aitvarų sportininkus.