Vilniaus „Lietuvos rytui“ (3/4) nepavyko pratęsti pergalių serijos VTB Vieningosios lygos turnyre. Dariaus Maskoliūno auklėtiniai svečiuose 69:80 (14:21, 19:15, 16:24, 20:20) turėjo pripažinti Rimo Kurtinaičio treniruojamų Maskvos srities „Chimki“ (6/1) krepšininkų pranašumą.

Sostinės klubas Rusijoje vertėsi be vieno savo lyderių Renaldo Seibučio, kuriam dėl nuovargio buvo skirtos poilsio dienos.

„Lietuvos ryto“ startinis penketas: Nemanja Nedovičius, Deividas Dulkys, Artūras Jomantas, Mindaugas Katelynas ir Leonas Radoševičius.

Susitikimo pradžioje „Lietuvos rytas“ taškus rinko baudų metimais, o aikštės šeimininkai nesunkiai rasdavo spragų varžovų gynyboje. Beveik 4 minučių atkarpą 7:0 laimėję R.Kurtinaičio auklėtiniai nutolo 12:3. Trūkus Dariaus Maskoliūno kantrybei, „Lietuvos rytas“ surengė minutės pertraukėlę, tačiau vaizdas aikštėje tik blogėjo – vilniečių deficitas išaugo iki 15 taškų (3:18).

5 minučių taškų tylą tritaškiu nutraukė Janis Blūmas (6:18). Į tai 3 taškais vienos atakos metu atsakė „Chimki“ aukštaūgis Paulas Davisas. Iš gilios duobės Vilniaus klubas bandė kapstytis tolimais metimais – antrąjį „Lietuvos ryto“ tritaškį paeiliui pataikė Simas Buterlevičius, vėliau greitoje atakoje dvitaškį pelnė Dejanas Ivanovas ir atsilikimas sumažėjo iki 10 taškų (11:21). Ketvirtį įspūdingu tritaškiu nuo beveik vidurio linijos smeigė Dovydas Redikas – 14:21.

Antrajame ketvirtyje „Lietuvos rytą“ į priekį vedė komandos aukštaūgiai – 4 D.Ivanovo bei 2 L.Radoševičiaus taškai dar labiau priartino vilniečius prie varžovų (20:23). Du tritaškius paeiliui pataikę aikštės šeimininkai buvo atitrūkę (29:22), tačiau dėka patikimos gynybos D.Maskoliūno auklėtiniai neleido „Chimki“ krepšininkams atitrūkti – po N.Nedovičiaus baudų metimų skirtumas buvo minimalus (31:32).

Ketvirčio pabaigoje pirmą kartą šiose rungtynėse progą išvesti „Lietuvos rytą“ į priekį turėjęs L.Radoševičius prametė tritaškį, o jau kitoje atakoje tolimu metimu persvarą padidino Sergėjus Monia. Vis dėlto, sostinės klubo legionierius iš Kroatijos reabilitavosi ir paskutinę sekundę metimu sušvelnino atsilikimą – 33:36.

Po didžiosios pertraukos pirmuosius taškus savo komandai pelnė dėjimu ataką užbaigęs M.Katelynas, sėkmingai apsigynę vilniečiai po L.Radoševičiaus prasiveržimo pirmą kartą įgijo persvarą (37:36). Aikštės šeimininkai stengėsi neprarasti rungtynių kontrolės – po dviejų S.Monios tritaškių „Chimki“ susigrąžino pranašumą (43:39).

Banguotai rungtyniaujantys vilniečiai pelnė 4 taškus iš eilės ir atstatė pusiausvyrą (43:43). Į duobę patekęs „Lietuvos rytas“ per likusį laiką pelnė vos 6 taškus ir leido R.Kurtinaičio auklėtiniams susikrauti dviženklę persvarą – 60:49.

Paskutiniajame ketvirtyje vienintelis „Lietuvos ryto“ gretose taškus rinko J.Blūmas – po 8 latvio taškų sostinės komanda atsiliko 7 taškais (57:64). Po minutės pertraukėlės R.Kurtinaičio auklėtiniai susigrąžino užtikrtiną persvarą, kuri vėliau kelias minutes svyravo nuo 7 iki 10 taškų (76:69).

Rungtynių pabaigoje po skausmingo susidūrimo ant parketo atsidūrė D.Dulkys, kuris susiėmęs už kraujuojančios nosies buvo priverstas palikti aikštę. Dvikovą užtikrintai užbaigę aikštės šeimininkai 80:69 įveikė „Lietuvos ryto“ krepšininkus.