Antrąją pergalę olimpiniame krepšinio turnyre iškovojo Slovėnijos rinktinė (2/0). Lyderio Luka Dončičiaus vedama komanda net 116:81 (29:23, 24:18, 27:23, 36:17) pranoko šeimininkus japonus (0/2).

Šis laimėjimas slovėnams garantavo vietą ketvirtfinalyje.

Mačas prasidėjo gana greitu krepšiniu ir itin rezultatyviomis atakomis. Po kelių tritaškių iš eilės slovėnai buvo atritūkę iki 15:10, bet japonai nebuvo linkę lengvai pasiduoti ir vis kvėpavo varžovams į nugarą.

Vis dėlto kėlinuko pabaigoje po L. Dončičiaus ir Vlado Čančaro tritaškių slovėnai atitrūko iki 29:23.

Antrajame kėlinyje slovėnai surengė mini spurtą 8:0 ir dar labiau padidino persvarą. Po petraukos vaizdas išliko panašus. Japonai bandė kurti rezultatyvias atakas, jiems tas gana gerai pavyko.

Tačiau didžiausios bėdos buvo gynyboje. Greitą ir akiai patrauklį krepšinį demonstravę slovėnai neleido olimpiados šeimininkams net pagalvoti apie rimtesnį spurtą.

Skirtumas vienu metu tarp komandų buvo 66:50 Slovėnijos rinkinės naudai.

Dončičiaus ir Hachimuros taškų lenktynes rungtynėse žiūrėkite čia:

Ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas. Jame jau visiškai atsipalaidavę slovėnai mėgavosi žaidimu ir dar labiau padidino pranašumą, o galiausiai ir šventė tiesiog triuškinamą pergalę.

Lemiamą mačo kėlinį slovėnai laimėjo net 36:14.

L. Dončičius vėl buvo tikras slovėnų lyderis. Jis pelnė 25 taškus, atkovojo 7 kamuolius ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Jam niekuo nenusileido japonų lyderis NBA žaidžiantis Rui'us Hachimura, kuris per 37 minutes pelnė 34 taškus, dar atkovojo 7 kamuolius bei atliko tris rezultatyvius perdavimus.

Kitas rungtynes slovėnai žais su ispanais. Šiose rungtynėse ir paaiškės, kam atiteks pirmoji vieta C grupėje.

Slovėnija: Luka Dončičius 25 (7 atk. kam., 7 rez. perd., 33 naud. bal.), Zoranas Dragičius 24, Vlatko Čančaras 16 (3/3 tritaškių), Klemenas Prepeličius 12 (5 rez. perd.), Jaka Blažičius 10, Jakobas Čebašekas ir Mike‘as Tobey (11 atk. kam.) po 6.

Japonija: Rui Hachimura 34 (7 atk. kam., 13/28 metimų), Yuta Watanabe 17, Makoto Hiejima 10, Yuki Togashi 8.