31
Slovėnijos krepšinio rinktinės triumfo akimirkos (nuotr. Fotodiena.lt)

Europos vyrų krepšinio čempionato pirmajame pusfinalyje ketvirtadienio vakarą susitiko praėjusių Europos pirmenybių nugalėtoja Ispanija ir dar nė sykio finale nežaidusi Slovėnija.

31

Nuo pat dvikovos pradžios slovėnai visą laiką buvo priekyje, tačiau išsaugodavo gana trapią persvarą. Tačiau trečiajame kėlinyje Slovėnija surengė spurtą ir pabėgo į priekį net 18 taškų persvara. Lemiame ketvirtyje Slovėnija žaidė užtikrintai ir nugalėjo varžovus 92:72.

Rungtynių eiga:

Pirmas kėlinys

Rungtynes kiek aktyviau pradėjo itin garsiai savų sirgalių palaikomi slovėnai. Sužaidus beveik 6 minutes po Luka Dončičiaus dvitaškio slovėnai pirmauja - 13:8.

Net 6 tritaškius iš 8 pataikę slovėnai po pirmojo kėlinio priekyje - 25:19. Ispanai savo ruožtu pataikė 8 iš 11 dvitaškių.

Antras kėlinys

Antrojo kėlinio pradžia sėkmingesnė ispanams. Per 4 minutes jie ištirpdo varžovų persvarą iki 3 taškų - 29:32.

Slovėnai net daugiau kaip dvigubai tiksliau meta tritaškius (9 iš 12) nei dvitaškius (6 iš 17), tai leidžia toliau pirmauti šioje dvikovoje - 40:36.

Kėlinį slovėnai laimi rezultatu - 49:45.

Trečias kėlinys

Trečiąjį kėlinį Slovėnija pradeda itin galingu spurtu. Sužaidus 6 minutes 40 sekundžių slovėnai priekyje - 65:52.

Toliau demonstruodami įspūdingą puolimą slovėnai tolsta nuo nieko padaryti negalinčių ispanų - 73:55. Po trijų kėlinių slovėnai priekyje - 73:57.

Ketvirtas kėlinys

Lemiame ketvirtyje slovėnai ir toliau didino savo persvarą. Sužaidus 4 minutes jie pirmavo - 80:62.

Be užsidegimo rungtyniaujantys ispanai nebepataiko net būdami laisvi. Likus žaisti 5 minutes slovėnai pirmauja - 83:62.

Rungtynių pabaiga - jau tik formalumas. Slovėnija užtikrintai įveikia Ispaniją ir žengia į finalą.

Tarpusavio dvikovos

Šios dvi rinktinės Europos vyrų krepšinio čempionatuose yra susitikusios šešis kartus. Ispanijos rinktinės pergalių ir pralaimėjimų santykis prieš Slovėniją yra geresnis. Ispanai laimėjo keturios dvikovas, o slovėnai – 2.

2013 m. Slovėnija – Ispanija 78:69, 2011 m. Ispanija – Slovėnija 86:64, 2009 m. Ispanija – Slovėnija 90:84, 2001 m. Ispanija – Slovėnija 85:61, 1999 m. Slovėnija – Ispanija 85:75 ir 1995 m. Ispanija – Slovėnija 88:85.

Komandinė statistika

Abi rinktinės panašiu taiklumu meta dvitaškius metimus (ispanai – 52,4 proc., slovėnai – 54,7 proc.). Tiesa, Ispanijos rinktinės krepšininkai yra žymiai tikslesni nuo tritaškio linijos (42,1 proc. prieš 33 proc.). Ispanijos rinktinė nuo baudų metimo linijos atakuoja 78,4 proc. taiklumu, o slovėnai 80,7 proc.

Dėl atšokusių kamuolių geriau kovoja Ispanijos rinktinė, kurios krepšininkai per rungtynes vidutiniškai sugriebia 43,6 kamuolio. Slovėnai savo ruožtu – 39,4 kamuolio.

Ispanijos rinktinė atlieka daugiau rezultatyvių perdavimų (24,9 prieš 18,3). Klysta abi rinktinės praktiškai identiškai (ispanai padaro po 11,6 klaidos per rungtynes, o slovėnai – 11,7).

Geriausi žaidėjai

Ispanijos rinktinės gretose rezultatyviausiai žaidžia Pau Gasolis, kuris per rungtynes vidutiniškai pelno po 16,2 taško, jam puikiai talkina jaunesnysis brolis Marcas Gasolis (12,1 tšk.).

Identiška rikiuotė ir pagal atkovotus kamuolius. Pau per rungtynes vidutiniškai sugriebia 7,7 kamuolio, o Marcas 7,3 kamuolio. Daugiausia rezultatyvių perdavimų per rungtynes atlieka Sergio Rodriguezas (vid. 7).

Slovėnų gretose neabejotini lyderiai yra Goranas Dragičius, kuris per rungtynes pelno po 21,9 taško ir Luka Dončičius (15,7 tšk.). Geriausiai dėl atšokusių kamuolių kovoja tas pats jaunasis slovėnų talentas L. Dončičius (7,7 per rungtynes). Rezultatyvių perdavimų kategorijoje slovėnų gretose nepralenkiamas G. Dragičius (vid. 5,4 per rungtynes).

Tad nors ir Ispanija laikoma viso turnyro favorite, bet Slovėnija turi savų argumentų, kodėl pirmą kartą šalies istorijoje galėtų prasibrauti į tokio rango turnyro finalą.