Kauno „Žalgiris“ (21/2) į Panevėžį atvyko praretėjusios sudėties, tačiau to užteko, kad būtų pasiekta pergalė Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“).

Martino Schillerio auklėtiniai 94:88 (26:30, 32:16, 18:18) laikė kontrolę savo rankose nuo antrojo kėlinio, tiesa, pabaigoje turėjo vargo, bet galiausiai įveikė „Lietkabelį“ (17/9).

Dėl koronaviruso mačą „Žalgiryje“ praleido Nigelas Hayesas ir anksčiau susirgęs Augustine’as Rubitas, o Joffrey Lauvergne’as susidūrė su nugaros problemomis. Artūras Milaknis negali žaisti iki šiol. Tuo tarpu „Lietkabeliui“ nepadėjo Margiris Normantas.

Paulius Jankūnas šiame mače tapo „Žalgirio“ lyderiu ir žaidė rezultatyviausias bei naudingiausias savo rungtynes šiame sezone. Veteranas per 28 minutes pelnė 21 tašką (3/3 dvit., 4/4 trit., 3/3 baud.), atkovojo 9 kamuolius, 2 – perėmė, atliko 2 perdavimus, blokavo metimą, išprovokavo 2 pražangas, 2 kartus pažeidė taisykles ir surinko 35 naudingumo balus.

Maža to, jis aplenkė Virginijų Sirvydį (5008) rezultatyviausių visų laikų „Betsafe-LKL“ žaidėjų rikiuotėje. Dabar žalgirietis pakilo į penktą poziciją, nes yra surinkęs 5022 taškus.

Rungtynės prasidėjo rezultatyviai ir abi ekipos nepersistengė gynyboje. Vis tik „Lietkabelis“ pabandė atitrūkti (22:13) ir tik pirmojo kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ varžovus pristabdė. Galiausiai kauniečiai pradėjo spurtą – 15:0 atkarpa atidarė antrą ketvirtį, kuriame perėmė iniciatyvą ir augino pranašumą. P.Jankūnas rodė lyderystę, buvo rezultatyviausias, atakavo be klaidų ir pataikė 3 tolimus metimus, taip surinkdamas jau 20 naudingumo balų. Tuo tarpu „Žalgiris“ pirmavo 58:46.

Po didžiosios pertraukos „Žalgiris“ toliau tvirtai laikė kontrolę savo rankose ir stengėsi neleisti varžovams atgaivinti intrigos. Vis tik ji atgijo, kai ketvirtas kėlinys įpusėjo: baudų išbandymus panevėžiečiai atlaikė, pataikė ir Džordže Gagičius, tad ekipas skyrė jau tik 6 taškai – 76:82.

Svarbius taškus pelnė K.Vinalesas ir Panagiotis Kalaitzakis (82:85), tuo tarpu G.Masiulis pridėjo dvi baudas, palikęs tik taško deficitą, kuomet liko pusantros minutės – 86:87. R.Jokubaitis išgelbėjo „Žalgirio“ ataką (90:86), o techninę pražangą gavęs Nenadas Čanakas padovanojo dar tašką žalgiriečiams, tuo tarpu laikas sparčiai seko. Jis buvo „Žalgirio“ sąjungininkas ir pergalės kauniečiai nebepaleido.

„Lietkabelis“: Kyle’as Vinalesas 28 (3/4 trit., 7 rez. perd., 5 kld.), Džordže Gagičius 19 (9 atk. kam.), Paulius Valinskas 14 (2/2 trit., 4 rez. perd.), Gytis Masiulis 11 (1/4 dvit., 0/3 trit.), Panagiotis Kalaitzakis 8 (7 atk. kam.).

„Žalgiris“: Paulius Jankūnas 21 (3/3 dvit., 4/4 trit., 3/3 baud., 9 atk. kam., 35 n.b.), Martinas Gebenas (6/7 dvit.), Lukas Lekavičius ir Patricio Garino – po 12, Marius Grigonis 11, Marekas Blaževičius 10 (5 atk. kam., 4 praž., 12 min.).