Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
80
Laurynas Birutis (nuotr. Fotodiena/Mato Baranausko)

Laurynas Birutis yra tas žmogus, kurį iš sporto salės išvarys tik trenerio žodžiai ar užgesintos šviesos arenoje. Nesvarbu, kokia sunki ir varginanti prieš tai buvo treniruotė, 213 cm centras eis toliau mėtyti arba keliaus į štanginę, kad taptų dar stipresniu.

80

Laurynas Birutis yra tas žmogus, kurį iš sporto salės išvarys tik trenerio žodžiai ar užgesintos šviesos arenoje. Nesvarbu, kokia sunki ir varginanti prieš tai buvo treniruotė, 213 cm centras eis toliau mėtyti arba keliaus į štanginę, kad taptų dar stipresniu.

REKLAMA

„Žmogus, kurį reikia varyti iš salės, o ne į ją“, - pastebi „Šiaulių“ komandoje L.Biručio talentą šlifuojantis Antanas Sireika.

Kol pakliuvo pas A.Sireiką Laurynas nuėjo ilgą kelią - pradėjęs krepšinio treniruotes lankyti ketvirtoje klasėje Šiauliuose, būdamas penkiolikos jau išvažiavo į Vilniaus krepšinio mokyklą pas Gintautą Reginą. Tada atskriejo pasiūlymas iš Kauno „Žalgirio“, kuriam iki šiol priklauso.

REKLAMA

Biručių pavardė Lietuvos krepšinyje - gerai žinoma. Praeityje Lauryno tėtis Sigitas buvo žinomas šalies krepšininkas, dabar nuolat dalijantis patarimus sūnui ir stebintis kiekvienas rungtynes.

Stebėjo ir tas, kuriose Laurynas į „Žalgirio“ krepšį sukratė 35 taškus ir atkovojo 12 kamuolių.

„Nepamenu, - tv3.lt paklaustas, ką išgirdo iš tėčio po šių rungtynių, sakė L.Birutis. - Bet jis visada turi pastabų ir patarimų“.

„Po tokių rungtynių jau stengiuosi nieko nesakyti. Duodu ramiai atsipalaiduoti“, - pripažįsta Lauryno tėtis Sigitas.

Dažniausiai Sigito patarimai liečia mažus elementus: „Tai smulkmenos, žaidybiniai momentai. Kur alkūnę pastatyti, kur užsiblokuoti, kur suvaidinti“.

Vieną patarimą, o tiksliau norą, turi ir A.Sireika.

„Su juo viskas yra gerai. Tai norintis, mylintis ir labai darbštus žmogus. Ko tik norėčiau - kad būtų agresyvesnis ir piktesnis. Jis yra geras žmogus, bet pykčio reikia krepšinyje. Daugiau priekaištų nėra“, - tv3.lt pasakojo A.Sireika. - Jo nereikia raginti, pasakei kartą - padarė. Po treniruotės - nesvarbu ar ji buvo sunki ir varginanti, Laurynas vis tiek eina ir dirba papildomai be jokio spaudimo“.

REKLAMA
REKLAMA

Papildomi metimai, norint tapti taiklesniu, svorių kilnojimas, norint tapti stipresniu ar kitų elementų tobulinimas tapo jauno krepšininko kasdienybe.

„Visada rasi, kur kažką gali pridėti“, - įsitikinęs jis.

Krepšininko noras - priaugti raumeninės masės, neprarandant turimo greičio.

„Jis - didelis žmogus, bet nemėgstu, kai aukštaūgiai žaidžia tik po krepšiu nugara. Noriu, kad Laurynas būtų universalus, pataikytų iš toli ir galėtų prasiveržti, nežiūrint į jo ūgį. Tam reikia fizinių duomenų - jėgos, greičio. Svorio net nebūtina pridėti, reikia jėgos. Dievas neduoda visko iš karto. Davė ūgį, dabar reikia raumenų. Iš karto ir lengvai viskas neateina. Reikia, kad jo metimas iš toli ir vidutinio nuotolio būtų pastovesnis. Jis ateina, papildomai dirba, nori. Man smagu, kad yra iš ko lipdyti“, - džiaugiasi A.Sireika.

Toks Laurynas - darbštus ir turintis aiškų tikslą, buvo jau tada, kai tik pradėjo lankyti treniruotes.

„Jis visą laiką turėjo didelį norą. Nebuvo jokių abejonių. Vyresnis sūnus tai eidavo, tai neidavo į treniruotes. Laurynas visada turėjo viduje tikslą“, - prisimena jis.

REKLAMA
REKLAMA

213 cm ūgio krepšininkas, puikiai kovojantis dėl kamuolių, blokais išvalantis baudos aikštelę, sugebantis varžovus bausti visoje aikštelėje ir dar gebantis gerai veržtis. Skamba monstriškai ir bauginančiai. Būtent tokį monstrą Šiauliuose bando nulipdyti A.Sireika ir panašu, kad jam puikiai sekasi.

L.Birutis šiame Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezone renka po 14,2 taško, atkovoja 6,6 kamuolio ir blokuoja po 1,4 metimo.

Tiesa, tritaškių jis išmetęs yra vos du, pataikęs vieną. Šio elemento įvedimas į žaidimą - vienas pagrindinių tikslų.

„Manau, kad galiu dažniau mesti. Neblogai, pataikau kartais“, - vienintelį kartą per pokalbį nusijuokė Laurynas, paklaustas, kaip sekasi mėtyti tritaškius treniruotėse.

Šiuolaikinis centras - būtent toks yra L.Birutis ir būtent tokį iš jo lipdo A.Sireika.

„Tokia mano filosofjija - šiuolaikiškas krepšinis. Nesvarbu, koks mano amžius, matau kas vyksta. Žmogus turi visą gyvenimą mokytis. Mano požiūris - reikia žmones daryti geresniais, be šūkių ir devizų. Jeigu darysi kaip visi, būsi kaip visi. Jeigu nori būti kitoks, reikia dirbti kitaip. Jis tą supranta. Noriu žaidėjus padaryti geresniais - toks mano pašaukimas kaip trenerio“, - nusišypso A.Sireika.

REKLAMA
REKLAMA

Darbas su treneriu patinka ir pačiam Laurynui - jį žavi Sireikos patirtis ir darbo metodai.

Apskritai, išgirsti blogą žodį iš Lauryno - sunku. Kuklumas ir gera širdis - dalykai, puošiantys jį kaip žmogų, bet galintys trukdyti krepšinio aikštėje, kurioje pilna nešvarių gudrybių, negražių žodžių ir fizinės kovos.

„Jis komunikabilus, bet labai jautrus ir kuklus žmogus. Sporte reikia būti agresyvesniu. Stengiuosi jį mokyti ir paaiškinti, kad jis nebijotų bendrauti su sirgaliais, parodytų save, kad gali, parodytų varžovams, kad „tu čia neik po krepšiu“. Tą įvaizdį reikia išsiugdyti“, - pripažįsta patyręs specialistas.

Tai viena priežasčių, kodėl A.Sireika norėtų treniruoti Lauryną dar bent metus. Aukštaūgį susigrąžinti greičiausiai bandys „Žalgiris“, akylai stebintis savo talento progresą.

Tačiau „Šiaulių“ treneris įsitikinęs - L.Biručiui niekur skubėti nereikia.

„Norėčiau, kad jis būtų visapusiškas žaidėjas ir niekas negalėtų jo pažeisti. Jeigu nesužaidi, pasitaiko koks varžovas nešvaresnis ir stipresnis, tai žmogus sėda ne tik morališkai, bet sėda ant suoliuko“, - skaudžią tiesą primena A.Sireika ir netrukus pateikia filosofinį požiūrį į jauno žaidėjo tobulėjimą. - Jeigu nori užlipti į trečią ar penktą namo aukštą, turi pirma užlipti į pirmą ir antrą aukštus. Taip ir čia - jeigu žmogus mano, kad gali skraidyti ir nori užšokti aukščiau, toks tarpas ir lieka. Reikia viską daryti palaipsniui, kad būtų pagrindas ir užtikrintumas.

REKLAMA
REKLAMA

 

Pakeisti komandą - visas gyvenimas prieš akis. Nereikia skubėti, reikia tvirtai stovėti ant žemės. Kiekvieno svajonė patekti į „Žalgirį“, bet jeigu ten pateksi būdamas tokiu žaidėju, kai būsi jau vertas starto penketo, karjera klostysis kitaip.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų