0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko pergalingai užbaigti sezono atidarymo šventės „Žalgirio“ arenoje. Labai prastai visų kėlinių pradžias sužaidę žalgiriečiai nusileido Kazanės „Unics“ komandai 58:79 (12:23, 18:12, 16:24, 12:20).

Vos vieną treniruotę išvakarėse turėjęs pilnos sudėties „Žalgiris“ pirmajame kėlinyje buksavo. Nors pirmuosius taškus pelnė Justinas Dentmonas, po to per 6 minutes vienintelį šeimininkų metimą pataikė Artūras Milaknis – 5:13. Ilgą tylą nutraukė Tado Klimavičiaus tikslios baudos ir Kauno „Žalgirio“ sudėtyje debiutavusio Šarūno Jasikevičiaus rezultatyvus perdavimas Pauliaus Jankūno tritaškiui – 10:16. Vėliau P.Jankūnas sumetė baudas, bet „Unics“ gynėjas Andrew Goudelockas padidino „Žalgirio“ deficitą – 12:23.

Pirmosios keturios antrojo kėlinio minutės Kauno ekipai vėl buvo visiškai tuščios – 12:29. Sunkiausiu momentu komandą į priekį patempė P.Jankūnas ir pirmąjį metimą „Žalgiryje“ pataikęs Š.Jasikevičius (16:29). Jų pavyzdžiu pasekė ir J.Dentmonas, realizavęs visus tris baudos metimus ir pridėjęs ryžtingą prasiveržimą (23:32). Skirtumą dar labiau sumažino po dvi baudas įmetę Vytenis Lipkevičius ir Robertas Javtokas (25:33). Antrąjį kėlinį dviem puikiais reidais po krepšiu užbaigė V.Lipkevičius – 30:35.

Trečiojo kėlinio pradžia buvo beveik identiška pirmiems dviem. Per 7 minutes A.Milaknis pataikė tritaškį bei du taškus pelnė P.Jankūnas, o kiti žalgiriečių metimai apmaudžiai išsisukdavo iš krepšio. Per tą laiką „Unics“ susigrąžino solidžią persvarą – 50:35. Reikalai ėmė taisytis, kai aikštelėje vėl kartu pasirodė Š.Jasikevičius ir J.Dentmonas. Šaras pelnė 4 taškus ir atliko porą rezultatyvių perdavimų, o J.Dentmonas sumetė baudas ir smeigė tritaškį (46:53). Deja, per paskutinę trečiojo kėlinio minutę Jevgenijus Kolesnikovas surinko net 9 taškus ir „Žalgiris“ vėl atsiliko – 46:59.

Kėlinio pradžios prakeiksmas suveikė ir paskutiniajame ketvirtyje. Beveik keturių minučių atkarpą „Unics“ laimėjo 12:2 ir atsiplėšė 71:48. Kamuolį po krepšiu atsikovojęs R.Javtokas , dvitaškį su pražanga pelnęs Tadas Klimavičius, tritaškį pataikęs A.Milaknis ir dar vieną dvitaškį įmetęs J.Dentmonas surinko paskutinius „Žalgirio“ taškus šiose rungtynėse – 58:79.

„Žalgiris“: J.Dentmonas 17 (5 atk. kam.), A.Milaknis 9, P.Jankūnas 9, T.Klimavičius 7, V.Lipkevičius 6, Š.Jasikevičius 6 (4 rez. perd.), R.Javtokas 4 (5 atk. kam.), M.Pocius 0, V.Čižauskas 0, K.Vecvagaras 0, T.Dimša 0.

„Unics“: A.Goudelockas 28, T.McKee 14, J.Kolesnikovas 13 (4 rez. perd.).