REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
27
Vilniaus „Rytas“ – Jonavos „CBet“ (Irmantas Gelūnas/ BNS nuotr.)

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai tiesiausiu keliu žengė į „Betsafe-LKL“ finalą. Praėjusio sezono čempionai pusfinalio serijoje dar kartą rezultatu 90:85 įveikė Jonavos „CBet“ komandą ir seriją laimėjo rezultatu 3-0.

27

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai tiesiausiu keliu žengė į „Betsafe-LKL“ finalą. Praėjusio sezono čempionai pusfinalio serijoje dar kartą rezultatu 90:85 įveikė Jonavos „CBet“ komandą ir seriją laimėjo rezultatu 3-0.

REKLAMA

Finale vilniečių lauks Kauno „Žalgirio“ arba Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ iššūkis. Šioje pusfinalio serijoje 2-0 pirmauja kauniečiai.

„Ryto“ strategas Giedrius Žibėnas pripažino, kad komandai buvo sunku susitelkti, tačiau svarbiausia – pasiekta pergalė.

„Šiandien buvo sudėtinga su koncentracija. Dažnos tokios rungtynės, kai varžovas kabinasi iš paskutiniųjų. Sunku buvo nuteikti komandą, kad tai pačios sunkiausios rungtynės. Darėme daug naivių klaidų, tačiau galiausiai pasiekėme pergalę. Yra didžiulė privilegija būti to dalimi ir su tokiais fanais. Pasakysiu, kad laimėjome seriją 3:0, bet nesame laimingi.

Prieš dvejus metus džiaugsmo buvo daugiau. Ženkliai daugiau. Dabar to nešvenčiame ir nenorime tuo apsiriboti. Norime eiti toliau ir kažką pasiekti. Tai yra mūsų motyvacija nuo KMT pusfinalio. Manau, ji padėjo, o ypač prieš Jonavos komandą dabar.

REKLAMA
REKLAMA

Varžovams turime atiduoti pagarbą. Visada kovojo iki pat pabaigos. Linkime sėkmės žaidžiant mažajame finale, o mes žiūrėsime, kas nutiks rytoj ir ruošimės. Prieš ką bežaistume norėtume tų pačių prognozių, kaip ir praėjusiais metais finale, kad kažką galėtume pakabinti rūbinėje. Spaudimas visada mums bus ir nesvarbu, prieš ką žaisime“, – kalbėjo G. Žibėnas.

REKLAMA

Kas padėjo susitvarkyti su Jonavos komanda šioje serijoje?

Pagrindinis pergalės akcentas buvo tas, kurio nebuvo visą sezoną – gynyba. Mes atkirtome jų pagrindiniu kūrėjus, per ką eina visas žaidimas. Mes žinojome, ko jie nori iš puolimo, kas pas juos vyksta, kai yra nulūžęs derinys ir iš kur jie susiranda papildomų progų. Jie gerų idėjų turėjo visą sezoną ir mes tas idėjas norėjome atkirsti.

Sezono metu keitėsi žaidėjai ir „Rytas“ buvo augimo procese. Koks „Rytas“ žengia į finalą?

REKLAMA
REKLAMA

Galime šnekėti daug ir blevyzgoti, kad norime įeiti į tą formą. Kai pagalvoji, liko 10 dienų, galbūt dvi savaitės su visomis rungtynėmis, jeigu jų prireiks. Esame, kas esame, kaip žaidžiame, taip žaidžiame.

Nesu fantazuotojas ir nesakysiu, kad per dvi treniruotes mes pakeisime viską bei finalui pasiruošime dar geriau. Žinome savo sezono ydas, žinome savo pamokas. Nuo kovo mėnesio pralaimėjimo prieš Bonos klubą, mes neturime pralaimėjimų, išskyrus vieną išvykoje „Žalgiriui“. Atsirado stabilumas, pagerėjo žaidėjų charakteris, pagerėjo požiūris į kiekvieną varžovą. Kažkiek subrendome, kažkiek sutvirtėjome kaip komanda. Į finalą įeiname kaip komanda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Su jumis „Rytas“ dar nėra praleidęs LKL finalo. Kokia jūsų paslaptis?

Geri žaidėjai ir dar geresnis trenerių štabas. Neturime kažkur nuošalyje palikti mūsų fantastiškų fanų. Kaip jie mus pasitiko prieš rungtynes, kaip jie mus nešė visų rungtynių metu. Atrodė, kad ta energija niekada nesibaigs. Nežinau, ką jie vartoja, bet palinkėsiu tą patį vartoti toliau. Neaišku, kiek mes „Jeep“ arenoje žaisime rungtynių. Gal vienerias, gal dvejas, bet žinome, kad fanus turėsime ir išvykoje.

REKLAMA

Kaip komandos senbuviai perduos finalo patirtį tiems, kurie atvyko į klubą šį sezoną?

Aš manau, kad tiek Margiris, tiek Radzevičius daro labai gerą darbą rūbinėje, kalbėdami su žaidėjais. Turime Tomą Lekūną, kuris pakelia žaidėjus viso sezono metu. Jam sunku, bet treneriai labai vertina, ką jis daro už aikštelės ribų. Labai didžiuojamės, kad jį turime komandoje. Aišku, negalime kartais žaisti su visais dvylika žaidėjų. Gera problema yra turėti visus 12 žaidėjų.

REKLAMA

Kuriuos žaidėjus norėtumėte išlaikyti komandoje?

Vos pasibaigus sezonui mes visuomet važiuojame su komandos vadovybe pakalbėti apie ateinančio sezono sudėtį. Pasibraižome, susirašome visus planus ir nuo to pradinio plano iš tų 12 planuotų pasirašome sutartis su 3. Čia yra karti realybė ir aš galiu sakyti, kad norisi pasilikti kiek įmanoma daugiau sudėties, kad tęstinumas būtų, bet kartais realybė ir kita bei tam esame pasiruošę.

Ar jūs matote V. Šeškų dirbant aukštesnio lygio klube?

Labai gerbiu Virgį ir kažkas labai daug neteisingai yra apie jį pasisakę. Neva kažkur pas jį mažiau taktikos. Išnagrinėję juos esame po kaulelį, kelis kartus žaidėme ir matome, kiek yra užslėptų dalykų, kaip kiekvienas žaidėjas yra išnaudojamas. Ne visiems jonaviečiams šis pusfinalis susiklostė, bet beveik visi žaidėjai pasikėlė savo vertę dėl to, kad Virgis treniruoja tą komandą. Tikrai sutikčiau ir pačiam įdomu būtų pastebėti jį kažkur aukščiau.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų