27
Vilniaus „Rytas“ – Jonavos „CBet“ (Irmantas Gelūnas/ BNS nuotr.)

Ketvirtadienio vakarą trečiąją pergalę ir bilietą į LKL finalą iškovojo Vilniaus „Ryto“ krepšininkai. „Jeep“ arenoje rezultatu 90:85 jie įveikė Jonavos „CBet“ krepšininkus ir užbaigė pusfinalio seriją.

27

Pusfinalio serijos rezultatą laimėję be suklupimų 3:0 Vilniaus „Ryto“ krepšininkai iškovojo kelialapį į lygos finalą ir ten susitiks arba su Kauno „Žalgiriu“, arba su Panevėžio „Lietkabeliu“. Pastarąją seriją kol kas 2:0 laimi žalgiriečiai, o trečiasis mačas vyks penktadienio vakarą.

Taškų kraitį pirmieji mače atidarė aikštės šeimininkai, kai pataikė du baudų metimus (2:0), bet netrukus sekė dvi rezultatyvios jonaviškių atakos paeiliui (2:4). Atstumas tarp komandų dar labiau padidėjo kai tritaškį pataikė Jeffery Garrettas (8:16).

Ketvirčio pabaigoje vilniečiai perpus sumažino atsilikimą (12:16), tačiau Virginijaus Šeškaus auklėtinių situaciją gerino J. Garretto tikslus metimas – 16:22.

Antrojo kėlinio pradžioje iniciatyva priklauso svečiams iš Jonavos. Jie pridėjo dar šešis taškus be atsako ir po Aurimo Majausko tolimo šūvio pirmą kartą susitikime įgijo dviženklį pranašumą (16:28).

Aikštės šeimininkai iškart reagavo į situaciją ant parketo ir po G.Žibėno minutės pertraukėlės surengė atkarpą 9-1, o skirtumas sumenko triskart (25:29).

Vilniečių rankos atsirišo ir tritaškį smeigęs Margiris Normantas su lig atakos pabaiga leido aikštės šeimininkais kiek atsiplėšti (38:33). Jonaviškiai kiek priartėjo, bet paskutinėmis sekundėmis Evaldas Kairys drebino krepšį dėjimu – 42:38.

Įsibėgėjęs „Rytas“ po Gyčio Masiulio baudų metimų atsiplėšė net 17 taškų skirtumu (71:54), tačiau kėlinį šešiais taškais paeiliui baigė Martinas Laksa, ketvirtojo pradžioje tritaškį pridėjo Aurimas Majauskas – 65:75.

Kovą dar labiau paaštrino J. Garretto ir E. Šeškaus tritaškiai – 73:80. Varžovams nuo galvų kamuolį nusiėmęs J. Garrettas pasižymėjo galingu dėjimu (75:82). Varžovų spurtą malšino greitoje atakoje pasižymėjęs Marcusas Fosteris, bet dar vienu tritaškiu atsakė J. Garrettas (82:88).

Evaldas Kairys tuomet prametė abu baudų metimus, o A. Majausko tritaškis mažino skirtumą iki itin konkurencingo – 85:88. Elvaras Fridrikssonas iš vidutinio nuotolio šovė pro šalį, bet nevaisinga buvo ir „CBet“ ataka. Ilgai pražangos ieškoję svečiai pažeidė taisykles prieš Marcusą Fosterį, o nesportinė nuobauda uždarė rungtynes.

„Rytas“: Margiris Normantas 16 (4/7 tritaškių), Marcusas Fosteris 15, Jaime Echenique 11 (6 atk. kam.), Gytis Radzevičius ir Justinas Gorhamas (6 atk. kam.) po 10, Evaldas Kairys 8.

„CBet“: Jeffery Garrettas 24 (4/6 tritaškių, 5 atk .kam.), Glynnas Watsonas (1/7 tritaškių, 8 rez. perd.) ir Aurimas Majauskas (4/6 tritaškių) po 16, Martinas Laksa 12, Edvinas Šeškus 9, ... , Goranas Huskičius 2 (5 atk. kam., 6 rez. perd.).