Lietuvos šešiolikmečių merginų rinktinė (1/0) be didesnio vargo pasiekė pirmąją pergalę Europos čempionato B divizione, kurio kovos startavo ketvirtadienį Podgoricoje (Juodkalnija).

Karolio Abramavičiaus treniruojama komanda 67:36 (21:9, 17:8, 17:7, 12:12) nepasigailėjo Austrijos (0/1) krepšininkių.

Lietuvių pranašumas šiame mače nekėlė abejonių – mūsiškės priekyje buvo nuo pat pirmųjų minučių ir nuolat didino atotrūkį, o rekordines aukštumas skirtumas pasiekė ketvirtojo kėlinio viduryje, kuomet komandas skyrė 33 taškai (61:28).

Varžoves pražudė didžiulė klaidų gausa – austrės kamuolį prarado net 42 sykius, daugiau nei po kartą per minutę, o lietuvės tai pavertė 25 taškais. Lietuvos atstovės savo ruožtu suklydo 20 kartų.

Naudingiausiai ir rezultatyviausiai rungtyniavo jauniausia rinktinės žaidėja, 13-metė Gabija Galvanauskaitė. Panevėžio sporto centro auklėtinė užfiksavo dvigubą dublį – pelnė 10 taškų, atkovojo 12 kamuolių, taip pat atliko 4 blokus ir surinko 19 naudingumo balų.

Antrasis A grupės mačas – jau penktadienį 14.30 val. su Slovakijos komanda. Šias, kaip ir likusias čempionato rungtynes, transliuos FIBA „YouTube“ kanalas.