Pergale trečiadienį startavusiame Europos krepšinio čempionate debiutavo viena favoričių Serbijos rinktinė, kuri Šiauliuose, nors ir išbarstė aštuoniolikos taškų persvarą, galiausiai 80:68 (10:18, 25:11, 22:24, 23:15) įveikė Italijos krepšininkus.

Sėkmingai susitikimą pradėję italai nuo pat pirmųjų akimirkų išsiveržė į priekį ir sužaidus tris minutes jau atitrūko - 7:0. Surengę spurtą 8:2 serbai sugebėjo priartėti (8:9), tačiau ketvirčio pabaigą ir vėl geriau sužaidė Simone Pianigianio auklėtiniai, kurie po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje - 18:10.

Serbijos rinktinę antrojo kėlinio pradžioje į priekį truktelėjo Milanas Mačvanas, o Nenamja Bjelica trimis baudų metimais sužaidus keturias minutes pirmą kartą

išvedė į priekį Dušano Ivkovičiaus vadovaujamą ekipą - 23:22. Per likusį laiką serbai tik didino savo pranašumą, kuris įpusėjus susitikimui siekė šešis taškus - 35:29.

Vos prasidėjus trečiajam kėliniui Serbijos rinktinė surengė spurta 8:2 ir po Milošo Teodosičiaus tolimo metimo pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą - 43:31. Po dar vieno Milenko Tepičiaus tritaškio Serbijos krepšininkai buvo priartėję prie triuškinančio pranašumo (52:34), tačiau italai nenuleido rankų, atsakė spurtu 17:3 ir sugrąžino intrigą (55:51), kuri nedingo iki pat ketvirčio pabaigos - 57:53.

Lemiamą ketvirtį Serbijos komanda pradėjo atkarpa 11:0, susigrąžino saugų pranašumą (68:53) ir antrą kartą jo iš rankų jau neišleido. Žaidimo skonį vėl pajutę serbai netruko dar labiau nutolti (75:57), o susitikimą laimėjo rezultatu 80:68.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipos gynėjas Aleksandras Rašičius per 23 minutes surinko 5 (tritaškiai 1/6, dvitaškiai 0/1, baudos 2/2) taškus, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė kamuolį, 2 sykius suklydo bei 4 kartus pažeidė taisykles.

Buvęs Kauno „Žalgirio“ klubo vidurio puolėjas Bobanas Marjanovičius aikštelėje nepasirodė.

Serbija: M.Tepičius ir M.Teodosičius (8 rez. perd.) - po 15, M.Mačvanas 14 (dvitaškiai 6/7, 8 atk. kam.), N.Krstičius 8.

Italija: A.Bargnani 22 (9 atk. kam.), D.Gallinari 15, M.Belinelli 9, S.Mancinelli 8.