Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sekmadienį Stambule (Turkija) baigėsi 14-asis šio sezono „Formulės 1“ etapas. Jis pradžiugino žiūrovus ilgai lauktomis lenktynėmis šlapioje trasoje.

Sekmadienį Stambule (Turkija) baigėsi 14-asis šio sezono „Formulės 1“ etapas. Jis pradžiugino žiūrovus ilgai lauktomis lenktynėmis šlapioje trasoje.

REKLAMA

Dalyviai lenktynes pradėjo su pilnai lietaus trasai skirtomis padangomis. Iš „pole“ pozicijos puikiai startavo kanadietis Lance‘as Strollas („Racing Point“), į antrą vietą pakilo jo komandos draugas meksikietis Sergio Perezas, į trečią – britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“), o net į ketvirtą poziciją iš antrojo dešimtuko šoktelėjo vokietis Sebastianas Vettelis („Ferrari“).

Prastai startas susiklostė olandui Maxui Verstappenui („Red Bull“), o suomis Valtteri Bottas („Mercedes“) apsisuko ir nukrito į rikiuotės galą. Netrukus su problemomis susidūrė L.Hamiltonas, išvažiavęs už trasos ribų. Jį tuomet aplenkė S.Vettelis su M.Verstappenu.

REKLAMA

Oro sąlygos trasoje ėmė gerėti ir pilotai skubėjo į boksus tarpinėms oro sąlygoms skirtų padangų. „Red Bull“ savo sustojimus atliko vėliausiai, bet dėl to nieko neprarado. M.Verstappenas, turėdamas daug erdvės prieš save, važiavo geru tempu, kol varžovai strigo važiuodami vieni paskui kitus, todėl olandas po savo sustojimo aplenkė S.Vettelį ir pakilo į trečią poziciją.

M. Verstappenas bandė lenkti S.Perezą ir pakilti į antrą vietą, bet nesuvaldė bolido, apsisuko trasoje, turėjo važiuoti į boksus ir nukrito į 8-ą vietą. Netrukus vėl apsisuko ir V.Bottas, atsidūręs 17-oje pozicijoje. Tuo tarpu tailandietis Alexanderis Albonas („Red Bull“) važiavo puikiai, aplenkė L.Hamiltoną su S.Vetteliu, pasinaudojo komandos draugo klaida ir pakilo iki 3-ios vietos. Tiesa, galiausiai klaidos neišvengė ir A.Albonas, kuris apsisuko trasoje bei prarado beveik 10 sek.

REKLAMA
REKLAMA

Likus kiek daugiau nei 20 ratų pasikeitė lenktynių lyderis. L.Strollas pasuko į boksus, o trumpai pirmavusį S.Perezą aplenkė L.Hamiltonas.

S.Vettelis kiek anksčiau nusprendė pasikeisti padangas, todėl nukrito iki 5-os vietos. Lenktynėms artėjant prie pabaigos puikų greitį demonstravo monakietis Charlesas Leclercas („Ferrari“). Jis aplenkė S.Vettelį, L.Strollą ir M.Verstappeną bei pakilo iki trečios vietos.

L. Hamiltonas ramiai finišavo pirmas ir taip užsitikrino 7-ąjį pasaulio čempiono titulą. Taip jis pakartojo visų laikų rekordą, pavydamas vokietį Michaelį Schumacherį.

Antrą vietą po dramos paskutiniuose posūkiuose išlaikė S.Perezas. Jį bandė lenkti Ch.Leclercas, bet padarė klaidą. Monakietis ne tik nepakilo į antrą vietą, bet ir prarado trečią poziciją. Ją užėmė S.Vettelis, kuriam tai buvo pirmas sezono podiumas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų