tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Septyni Seimo nariai parengė rezoliucijos projektą pavadinimu „Dėl Lietuvos futbolo federacijos“, kur siekia tirti Lietuvos Futbolo Federacijos finansus bei kalba apie nusikalstama praeitimi garsėjančių asmenų šalies futbolui.

Septyni Seimo nariai parengė rezoliucijos projektą pavadinimu „Dėl Lietuvos futbolo federacijos“, kur siekia tirti Lietuvos Futbolo Federacijos finansus bei kalba apie nusikalstama praeitimi garsėjančių asmenų šalies futbolui.

REKLAMA

Rezoliuciją registravo Seimo narys Vytautas Bakas kartu su parlamentarais Virgilijumi Alekna, Arvydu Anušausku, Aušrine Armonaite, Sergejumi Jovaiša, Laurynu Kasčiūnu ir Andriumi Kupčinsku.

Seimo nariai Vyriausybę ragina pradėti intensyvų dialogą su minėtų asociacijų valdymo organais ir sutarti, kad LFF vadovaujančias pareigas galėtų užimti tik nepriekaištingos reputacijos asmenys.

Be to, Vyriausybei rekomenduojama atstovams kreiptis į tarptautines futbolo asociacijas (FIFA ir UEFA) ir išsiaiškinti, kaip LFF panaudoja iš organizacijų gaunamas lėšas.

REKLAMA

Atnaujinta 13:35 val. Tv3.lt susisiekė su vienu iš rezoliuciją registravusių Seimo narių Laurynu Kasčiūnu.

Pasak jo, Lietuvoje jau seniai visiems aišku, kad futbolo valdymą reikia peržiūrėti ir sutvarkyti, o rezoliucija yra pradžia to, kas anksčiau ar vėliau turėtų atnešti pergalingų vaisių.

REKLAMA

„Puikiai žinome, kad tai yra įsisenėjusi problema. Be abejo, mes suprantame, kad politinis kišimasis turi būti įvertintas rimtai. Todėl kreipiamės į UEFA ir FIFA, norėdami, kad jos prisidėtų prie kontroliavimo.

Tai pati pradžių pradžia. Turime pradėti rimtą diskusiją dėl LFF ateities ir jos vaidmens Lietuvos futbole. Šiai dienai tai yra tik pradžia“, – tv3.lt sakė L. Kasčiūnas.

Paklaustas, kiek realu pradėti atitinkamą dialogą ir LFF valdymo pertvarykmą, Seimo narys patikino, kad puikus pavyzdys yra anksčiau įvykę užsienio šalių ėjimai.

REKLAMA

„Manau, kad nauji sprendimai bus priimti su naujos kadencijos Seimu. Tikiuosi, kad atsiras daugiau žmonių, kuriems rūpi futbolas ir jo ateitis.

Kitų šalių pavyzdžiai rodo, kad tai realu. Jei susitaikai su tuo ir nekreipi dėmesio, tai aišku, kad nerealu, bet turime pradėti judinti šį reikalą“, – sakė L. Kasčiūnas.

Pasak V. Bako, tokią rezoliuciją paskatino pastarųjų metų Lietuvos futbolo situacija: „Nėra normalu, kai šalies sporte didelę įtaką įgauna asmenys, kurie siejami su nusikalstamo pasaulio atstovais. Tokių asmenų dalyvavimas organizacijos valdyme yra grėsmė skaidriam, atviram ir demokratiškam futbolo federacijos valdymui. Tai Lietuvos įvaizdžio klausimas. Taip pat negalime būti abejingi ir tam, kad mūsų vaikai ugdomi tokioje sporto sistemoje. Skaidresnis sporto valdymas padėtų pasiekti geresnių rezultatų nuo vaikų iki profesionalų.“

REKLAMA
REKLAMA

Rezoliucijoje akcentuojama, kad futbolo bendruomenei aktualių sprendimų LFF paprasčiausiai neviešina. Be to, pabrėžiama, jog Lietuvos futbolo klausimas turi didelę įtaką Lietuvos reputacijai ir prestižui.

„Natūralu, kad kyla klausimų, kam federacija naudoja gautas lėšas, kai nėra pateikiamos finansinės ataskaitos. Be to, futbolo visuomenė nėra supažindinama su daugybe ją tiesiogiai liečiančių klausimų, o tokią situaciją turime dėl neskaidraus organizacijos valdymo, – teigė V. Bakas. – Turime suprasti, kad Lietuvos futbolas glaudžiai susijęs su valstybės prestižu, o neigiamos reputacijos asmenų valdymas gali turėti pasekmių mūsų šalies reputacijai ir pasitikėjimu ja. Seimas, Vyriausybė, sporto bendruomenė negali stovėti nuošalyje, kadangi sportas yra mūsų visų viešasis interesas ir pasididžiavimas.“

Seimo išplatintą pranešimą rasite čia. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų