Schilleris: apie išvykstančius auklėtinius, pagarbą Žibėnui ir pokalbį su Kalniečiu

Martino Schillerio rankose – antras titulas su Kauno „Žalgiriu“. Lietuvos čempionai LKL finale 84:73 pribaigė Vilniaus „Rytą“ ir laimėjo seriją 3:0.

111

Paulius Motiejūnas praėjusią vasarą priėmė labai drąsų sprendimą. Iš kitos pusės, kiekvienas sprendimas buvo savotiška rizika, nes įtilpti į Šarūno Jasikevičiaus batus tądien būtų neįmanoma.

Absoliučiai negirdėta pavardė nutūpė Kaune – buvęs Solt Leik Sičio „Stars“ treneris Martinas Schilleris. 39-erių austras tapo visišku Šaro kriptonitu.

Visiškai ramus, super korektiškas, emocijomis nepasižymintis treneris įdiegė „Žalgirio“ aistruolių jau pamirštą laisvę žaidime. Šiais metais nei vienas žaidėjas nebijojo šveisti tritaškių pirmosiomis atakos sekundėmis, daug žalgiriečiai išsprendė paprasčiausiais veiksmais vienas prieš vieną.

Galiausiai skepticizmas virto vis didesne euforija, kai „Žalgiris“ artėjo prie Eurolygos ketvirtfinalio. Daug faktorių pakrypo ne į ta pusę, bet Kauno klubas laimėjo pusę reguliariojo sezono rungtynių. Tai tikrai stiprus rezultatas, kuris betkuriais kitais metais būtų vertas aštuntuko.

Galiausiai, žalgiriečiai padarė tai, ką turėjo padaryti – laimėjo KMT ir LKL.

„Žinau, kad klubas dažnai laimi šį titulą, bet tai man reiškia labai daug. Esu labai laimingas dėl viso sezono. Jei kažkas būtų davęs tokius rezultatus prieš sezoną, būčiau pasirašęs. Turime daug gerų charakterių rūbinėje.

Didžiausias mūsų darbas šioje serijoje buvo kovoti dėl kamuolių ir sėkmingai gintis perimetre. Sumažinome jų procentus iš tolimos distancijos. Tikrai noriu pasveikinti „Ryto“ trenerį, jis padarė puikų darbą pakeisdamas jų sezono kryptį.

Jie pakeitė savo taktiką, iš to kilo ir rezultatai. Didžiausia pagarba „Rytui“ ir jo treneriui“, – pagarbą Giedriui Žibėnui spaudos konferencijoje išreiškė M. Schilleris.

(111 nuotr.)
FOTOGALERIJA. LKL finalo trečiosios rungtynės: „Žalgiris“ – „Rytas“

Kur matote didžiausią komandos augimą nuo sezono pradžios?

Taktinės ir techninės patirtys. Vokietijoje ir JAV krepšinis yra žaidžiamas visai kitaip, tad prisitaikyti reikėjo laiko.

REKLAMA

Mano požiūris išliko toks pat, bet yra dar daug dalykų, prie kurių galiu prisitaikyti. Labai džiaugiuosi ta galimybe, kurią man suteikė Paulius (aut. past. Motiejūnas). Tai buvo labai netikėtas ir netradicinis jo sprendimas. Dėkoju Pauliui.

Būti tokioje pozicijoje, kai galiu laimėti taurę ir titulą, mane džiugina.

Kaip apibūdintumėte savo pirmąjį sezoną Kaune?

Suknistai geras sezonas.

Kurią komandą palaikysite „Euro 2020“?

Pradėkime nuo to, kad pastaruosius tris Čempionų lygos finalus laimėjo Vokietijos treneriai. Anglija mane intriguoja, Vokietija taip pat turi šansų, Austrija taip pat gali nustebinti. Turiu pakankamai gerus šansus (juokiasi).

Kokia yra Jūsų komplektacijos idėja kitam sezonui?

Taip, korekcijų sudėtyje tikrai bus. Žinome apie Marių, laukiame naujienų apie Roką, Thomasą, Nigelą. Esame klubas, kuriame žaidėjai žengia žingsnį į priekį.

Taip, mus tai žeidžia, bet mes tokie esame. Tai yra sėkmė vien, kad galime su jais būti.

Thomasą norime išlaikyti, nes Europoje nėra daug gerų įžaidėjų. Tik atsiradus galimybei, visi stengiasi tuo pasinaudoti.

Komandą dėlioju ne tik aš, o Paulius, trenerių štabas, skautas. Visą laiką šios komandos sėkmė buvo neįtikėtini charakteriai, o dėl viso kito, dar turime palaukti.

Ar finalo serijos metu jau buvote atsisveikinęs su kai kuriais žaidėjais?

Ne, nes dar turėjome darbo. Tai yra sunkus momentas, nes reikia išlikti ritme pirmaujant 2:0. Su niekuo neatsisveikinau.

Taip, Marius išvyksta ir tai yra aišku. Aš labai juo džiaugiuosi, nepaisant to, kad tai mus silpnina. Lietuviui būti vienoje iš geriausių Eurolygos komandoje yra didžiulė galimybė.

Ar galite atskleisti apie ką kalbėjotės su Mantu Kalniečiu Laisvės alėjoje?

Iš kur žinote, kad buvome Laisvės alėjoje? (juokiasi) Buvo puikus pokalbis. Kiekvienas prieinamas lietuvis turi būti mūsų radare. Taip pat, Mantas yra klubo „vaikas“. Turėjome keletą pašnekesių, bet daugiau spekuliuoti negaliu.

Ar keista švęsti pirmadienį?

Neturiu problemų su tuo. Mums nesvarbu, tiesiog švęsime!


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų