„Ryto“ kursą pakeitęs Žibėnas: apie norą išsaugoti žaidėjus ir banguotą sezoną

Vilniaus „Rytas“ pabaigė savo sezoną LKL sidabru. Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje 73:84 nusileido Kauno „Žalgiriui“ ir pralaimėjo finalo seriją 0:3.

111

Jei nukeliautume pusę metų atgal, Vilniuje pozityvo buvo trupiniai. Donaldo Kairio vadovaujamas Vilniaus „Rytas“ strigo visur, kur tik įmanoma.

FIBA Čempionų lygoje ekipa neprasibrovė iš grupės, pasipylė traumos, pralaimėjimai vietinėse pirmenybėse. Kantrybės taurę perpildė pralaimėjimas Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalyje prieš Utenos „Juventus“.

G. Žibėnas buvo įmestas į ugnį. Į tokią ugnį, virš kurios dar skraidė pilni dyzelino bakai. Tačiau 37-erių specialistas buvo tas raktas, kurio labiausiai reikėjo rūbinėje.

„Rytas“ sužaidė puikią atkarpą LKL pirmenybėse, nepaisant koronaviruso problemų. Pavyko reguliariajame sezone nukauti ir patį „Žalgirį“, o iki finalo nusigauta be pralaimėjimų.

Taip, „Rytas“ pralaimėjo principiniam varžovui, bet stabilumo šioje organizacijoje, galiausiai, pavyko rasti. G. Žibėnas pratęsė kontraktą su sostinės ekipa ir kitą sezoną kils į dar vieną kelionę su „Rytu“.

„Sveikiname „Žalgirį“, pelnytai laimėtas titulas, pagarba jiems. Rungtynėse buvome tikrai ilgai, bet mus žudė smulkmenos.

Tikrai ne gėda pralaimėti šių rungtynių ir serijos tokiai komandai kaip „Žalgiris“. Jie parodė mūsų spragas, turėsime daug medžiagos formuojant naują komandą“, – spaudos konferenciją po finalo rungtynių pradėjo G. Žibėnas.

(111 nuotr.)
FOTOGALERIJA. LKL finalo trečiosios rungtynės: „Žalgiris“ – „Rytas“

Kaip, Treneri, atsiminsite šį sezoną?

Vienu žodžiu – augimas. Taip pat, vis prisitaikymas prie naujų situacijų. Pagrindinis apibūdinimas būtų augimas, o poto prisitaikymas prie kintančių komandų, koronaviruso, daug dalykų mus žeidė, buvo kalnelių ir taip toliau.

Mes tai išgyvenome, žaidėjai suteikė daug emocijų „Ryto“ bendruomenei, Vilniaus miestui. Po rungtynių už didelę širdį padėkojau visiems žaidėjams.

REKLAMA

Kaip atrodys komplektacija kitam sezonui?

Žinote, kaip ir kiekviena komanda, norime tęstinumo. Kiekvienas žaidėjas, kurį turime sudėtyje, gali žaisti. Visų pirma, žiūrėsime, ką galime pasilikti.

Apie pavardes tikrai nekalbėsiu, bet ši serija parodė, kad mums trūksta atletikos. Ketvirtfinalyje, pusfinalyje žaidi su vienais varžovais, o prieš „Žalgirį“ tu žymiai geriau supranti savo kryptį.

Sudėtį formuos vadyba, daug prisidės Donatas Zavackas, trenerių štabas. Pradėsime tai jau rytoj.

Ar yra žaidėjų, kurie tikrai neliks komandoje?

Mano žiniomis, nėra.

Kas nutiko Augustui Marčiulioniui?

Augustui yra iškart jaunimo rinktinė, paklausiau, bet jis labiau išsigando, nei susižeidė. Tiesiog toks sprendimas, bet jam didžiuliai komplimentai už drąsą finalo serijoje. Neturiu, ko slėpti, norime jį išlaikyti.

Kaip vertinate Andrew Goudelocko darbą komandoje?

Aš jį pasigavau po rungtynių ir sakiau „wow“. Taip, buvo mikrotraumų, bet jis visą laiką buvo sveikas, pamilo komandą, pamilo rūbinę, aukojo savo kūną. Neleis man niekas pameluot, bet pirmoje komandoje jis stengėsi gintis.

Kalbėsime apie galimybes jį išlaikyti. Jis yra pavyzdys visiems mūsų žaidėjams. Turėti mūsų jaunai komandai jį šalia yra labai stipru. Džiaugiuosi, kad turiu šansą su juo darbuotis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų