Antradienį Pasaulio taurės kvalifikacijos trečiame etape Afrikos tautų taurės nugalėtojas Senegalas po 11 metrų baudinių serijos 2:0 nugalėjo Egipto rinktinę ir užsitikrino kelialapį į pagrindinį turnyrą.

Pirmosios tarpusavio rungtynės šių metų kovo 25-ą dieną baigėsi Egipto pergale rezultatu 1:0. Pratęsimą antrose rungtynėse garantavo vos 3–ią minutę pelnytas senegaliečio Boulaye Dia įvartis. Baudinių seriją abi komandos pradėjo mušdamos nesėkmingai, o Egipto rinktinėje pirmasis smūgiavo kapitonas Mohamedas Salah, kuris mušė pro šalį.

Pergalę baudinių serijoje Senegalo rinktinei garantavo trečiasis pasižymėjęs Sadio Mane.

Tai buvo antras kartas per šešias savaites, kai Senegalas nugalėjo Egiptą baudinių serijoje svarbiausiose rungtynėse. Prieš tai tas įvyko Afrikos tautų taurės finale.

Į Pasaulio taurę pateko ir Ganos rinktinė, kuri 1:1 sužaidė lygiosiomis su Nigerija, tačiau dėl svečiuose įmušto įvarčio prasimušė į pagrindinį turnyrą.

Tai bus ketvirtas kartas istorijoje, kai Gana dalyvaus Pasaulio taurėje. Paskutinį kartą Ganos rinktinė Pasaulio taurėje žaidė 2014 m. Brazilijoje.

Ganą į priekį išvedė Thomas (10‘), tačiau labai greitai 11 metrų baudinį realizavęs Williamas Troostas-Ekongas (22‘) rezultatą išlygino.

Pirmosios rungtynės Ganoje baigėsi lygiosiomis 0:0.

Pasaulo čempionate taip pat bus Kamerūnas, pranokęs Alžyrą, Marokas, įveikęs Tongą bei Tunisas, vienintelio įvarčio dėka laimėjęs prieš Malį.