10
Jarvis Williamsas ir Benedekas Varadi (nuotr. FIBA)

Vilniaus „Rytas“ (2/2) trečiadienio vakarą susikovė FIBA Čempionų lygos mūšyje. Giedriaus Žibėno auklėtiniai išvykoje 82:71 (28:14; 16:24; 26:15; 12:18) nugalėjo Atėnų „Peristeri“ (2/2) krepšininkus.

10

Pirmame rungtynių ketvirtyje Vilniaus „Rytas“ atrodė daug užtikrinčiau negu aikštės šeimininkai. Puikų žaidimą nuo pat rungtynių pradžios demonstravo Jarvis Williamsas, kuris dar praėjus daugiau nei pusei pirmojo kelinio metė 100 proc. taiklumu. Tuo tarpu Atėnų komandos gretose didžiausia problema vilniečiams tampa Aleksa Radanovas. Kelinys baigėsi vilniečių pirmavimu (28:14).

Antro ketvirčio metu Vilniaus „Rytas“ nebegalėjo jaustis taip saugiai. Marcusas Denmonas ir A. Radanovas tirpina vilniečių pranašumą, tačiau kėlinio pabaigoje vilniečius keliais palankiai sprendimais apdovanoja teisėjas ir į ilgąją pertrauką pavyksta išeiti su 6 taškų pranašumu (44:38).

Trečiasis rungtynių ketvirtis buvo permainingas. A. Radanovas greitai susirenko keturias asmenines pražangas ir sėdosi ant suolelio, tuo tarpu Benedekas Varadi ėmesi gelbėtojo vaidmens ir pataiko itin svarbų tolimą metimą vilniečiams (59:51). Tačiau į pabaigą kėlinio vilniečiai tiesiog užsikūrė ir pradėjo demonstruoti tiesiog fantastišką žaidimą. Puikų žaidimą demonstravo B. Varadi ir Margiris Normanatas, kurie tapo tikrais „Ryto“ gelbėtojais. Į lemiamą ketvirtį vilniečiai išsineša nemažą persvarą (53:70).

Lemiamame ketvirtyje Vilniaus komanda neprisileido šeimininkų arti. Sostinės krepšinnkai rinko tašką po taško ir nuolat tolo. Praėjus kiek daugiau nei pusei kėlinio laiko vilniečių žaidimas pradėjo strigti, taigi pastarieji ėmė vilkinti laiką, daug kartų klydo. Visgi, svečiams pranašumą pavyko išlaikyti iki pat rungtynių galo (82:71).

Priminsime, kad pirmąją tarpusavio dvikovą „Rytas“ laimėjo rezultatu 89:64.

„Peristeri“: Sylvainas Francisco 19, Aleksa Radanovas 15, Marcusas Denmonas 11, Dimitris Agravanis ir Leonidas Kaselakis  – po 7.

„Rytas“: Jarvisas Williamsas 13, Marcusas Fosteris ir Elvaras Fridrikssonas  – po 12, Benedekas Varadis 10, Martynas Echodas 9.