Slovakijoje ir Vengrijoje vykstančio 15-ojo Europos vyrų rankinio čempionato antrajame etape penktadienį žiūrovai išvydo tikrą trilerį tarp Ispanijos ir Rusijos rinktinių.

Čempionų titulą ginantys ir šių metų pirmenybėse dar nenugalėti ispanai (6 tšk.) antrosios grupės mače su rusais (2 tšk.) sulaukė kol kas pačio rimčiausio iššūkio. Ispanai rungtynes laimėjo 1 įvarčio skirtumu (26:25), o nuo lygiųjų juos išgelbėjo tik fortūna.

Rusai beveik visą antrąjį kėlinį turėjo iniciatyvą savo rankose. Likus žaisti mažiau nei 15 min. jie dar turėjo 4 įvarčių pranašumą (22:18). Likus 8 min. iš jų persvaros beliko įvartis (24:23), o dar po kelių minučių jiems jau reikėjo vytis ispanus (24:25). Rezultatą išlyginti pavyko Aleksandrui Ermakovui, bet jau kitos atakos metu pasižymėjo Agustinas Casado Marcelo. Ispanai likusias minutes puolime žaidė siaubingai: padarė 2 klaidas ir kartą nesėkmingai atakavo vartus. Nežibėjo ir rusai: 2 netikslūs metimai ir klaida.

Visgi, paskutinėmis rungtynių sekundėmis ispanai pažeidė taisykles prieš Daniilą Šiškariovą ir į jų vartus buvo skirtas 7 m baudinys. Jau pasibaigus rungtynių laikui Igoris Soroka galėjo išplėšti lygiąsias, tačiau iššvaistė auksinę progą – jo mestas kamuolys trenkėsi į virpstą. Rusas griebėsi už galvos, o ispanai subėgo švęsti pergalę, kuri juos gerokai priartino prie pusfinalio.

Ispanus į pergalę vedė 7 įvarčius įmetęs A.Casado Marcelo. Rusų gretose išsiskyrė Dmitrijus Santalovas su 6 įvarčiais.

Antrą pergalę paeiliui iškovojo Švedijos (4 tšk.) rinktinė, kuri 28:18 (14:6) nepaliko vilčių lenkams (0 tšk.). Taip pat sėkmingai antrame etape žaidžia ir norvegai (4 tšk.). Jie 28:23 (14:12) įrodė pranašumą prieš vokiečius (2 tšk.).

Į pusfinalį pateks po 2 geriausias abiejų grupių komandas.